CHP'li Ağbaba: Organize bir suçla karşı karşıyayız; Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43’ü yurda dönmemiş, İçişleri Bakanı nerede?

Ağbaba bir proje kapsamında yurt dışına gönderilen 45 kişiden 43’ünün Türkiye’ye geri dönmediğini hatırlattı ve Soylu’ya tepki gösterdi

Fotoğraf: Twitter

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Yeşilyurt Belediyesi’nin Eylül 2020’de Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi için yurtdışına gönderilen 45 kişiden 43’ü geri dönmediğini ifade ederek, “7 Yaşındaki çocuğun sosyal medyasını takip edenler nerede? İçişleri Bakanı nerede” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi.

Ağbaba  şunları kaydetti:

Almanya'ya gönderilen 45 kişiden 43’ü yurda dönmemiş. 7 Yaşındaki çocuğun sosyal medyasını takip edenler nerede? İçişleri Bakanı nerede? Organize bir suçla karşı karşıyayız. Bu organize işin içinde Yeşilyurt Belediyesi var, dernek var, şirket var.

Malatya Valiliği’nden açıklama

Malatya Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada "Valiliğimizin 11 Mart 2021 tarihli yazısıyla gerek söz konusu iddiaların gerekse 2019, 2020 ve 2021 yıllarında belediyeler ile sivil toplum kuruluşları arasında imzalanan protokollere istinaden 5682 sayılı Pasaport Kanunu'nun 14 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre gerçekleştirilen Hizmet Damgalı Pasaport işlemlerinin incelenmesi için mülkiye müfettişi görevlendirilmesi talep edilmiş olup, İçişleri Bakanlığımızca görevlendirilen müfettişlerce yürütülen inceleme işlemleri halen devam etmektedir" ifadesi kullanıldı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU