Boris Johnson, Prens Philip'in ölüm ilanı sırasındaki "pejmürde" görünümü nedeniyle eleştirilerin odağında

Bir seyirci şöyle dedi: "Boris böyle bir günde bile saçını yapamamış"

Boris Johnson'ın, Prens Philip'in cenazesine gitmeyeceği ve hakkını başka bir aile üyesinin katılması için kullanacağı açıklanmıştı. Cenaze töreni koronavirüs tedbirleri nedeniyle halka kapalı yapılacak (gov.uk)

Boris Johnson, Downing Sokağı'nda Prens Philip'in ölümüne dair açıklama yaptığı sırada "pejmürde" ve "saygısız" göründüğü gerekçesiyle eleştiri topladı.

Buckingham Sarayı dükün ölüm haberini verdikten kısa süre sonra Johnson, 10 Numara'da belirdi.

Okurlardan Perry Gardner, The Independent'a yazdığı bir mektupta, Johnson'ın "biçimsiz bir saç modeliyle üstünkörü, kesik kesik" konuşmasının, Britanya halkının "beklemeye hakkı olandan" katbekat zayıf olduğunu ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Tom Lambe isimli başka bir okur, "Johnson'dan saç şeklini Majestelerinin yönetimdeki pozisyonuna uyacak şekilde düzeltmesini istemek çok mu fazla?" diye sordu.

Yorumlar sosyal medyada yankı buldu.

Bir Twitter kullanıcısı, "Boris Johnson her zaman karmakarışık görünüyor" diye yazdı.

Prens Philip'le ilgili açıklamasını yaparken saçının durumu epey saygısızcaydı.

Johnson'ın konuşmasının ardından "Boris böyle bir günde bile saçını yapamamış! Bu saygısızlık" ifadesini kullanan başka bir seyirci tweetine şöyle devam etti:

Prens Philip buna müsaade etmezdi.

Diğerleri ise dükün başbakanın görünüşü karşısında ne diyeceğine dair tahminler yürüttü.

Biri şöyle yazdı:

Dilerim Prens Philip yukarıda bir yerlerden Boris Johnson'un samimi konuşmasını izliyor ve 'Lanet olasıca saçını neden tarayamıyor?' diyordur.

Johnson görünüşü nedeniyle ilk kez eleştiri toplamıyor. Geçen yılın haziran ayında, Good Morning Britain (Günaydın Britanya) televizyon programının sunucusu Piers Morgan da Johnson'ın saçını "karmakarışık" ve "saygısız" diye nitelemişti.

Johnson özür dilemiş ama ısrar etmişti:

Saçımı tarıyorum. Ofisimde bir tarağım var.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Umut Can Yıldız

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU