AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: Yunan General Floros'u anlarım da bizdeki emekli amirallerin rahatsızlığının sebebi nedir?

Kurtulmuş, Twitter mesajında “Haddiniz bilin” mesajı paylaştı

Fotoğraf: AA

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, 104 emekli amiralin açıklamasına tepki gösterdi.

Kurtulmuş, sosyal medya hesabından "Haddinizi bilin", "Türkiye geçilmez" etiketiyle yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye, Doğu Akdeniz'de hak ve menfaatlerini cansiperane şekilde korurken, kapalı Maraş'ı açarak Kıbrıslı kardeşlerimize sahip çıkarken, Azerbaycan'ın Karabağ'daki zaferine bütün gücüyle katkı verirken, Ayasofya'nın zincirlerini kırarak ülkemizin egemenliğini tüm dünyaya haykırırken, Yunan General Floros'un 'yeniden güçlü büyük Türkiye' yürüyüşünden rahatsız olmasını anlarım da. Acaba bizdeki emekli amirallerin rahatsızlığının sebebi nedir?

Ne olmuştu?

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili sözleri sonrası başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’nın "takke ve cübbe" giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin 104 emekli amiral ortak bir bildiri yayımlamıştı.

Bildiriye kimi siyasiler destek olurken iktidar kanadından tepki gelmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da bildiri hakkında soruşturma başlatmıştı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU