Korkmaz Ergün’ün genel müdür olduğu Borsa İstanbul yönetimine Katarlı ortak da girdi

Hakan Atilla’nın istifası ile boşalan Borsa İstanbul'un Genel Müdürlüğü görevine Korkmaz Enes Ergun seçildi. Katarlı ortağın yönetim kurulu üyesi ise Ahmed Ali Al Hammadi oldu

Borsa İstanbul Genel Müdürü olarak seçilen Korkmaz Ergün, genel müdür yardımcısı olarak görev yapıyordu / Fotoğraf: AA

Borsa İstanbul'un bugün yapılan genel kurul toplantısında genel müdür yardımcılarından Korkmaz Ergün yönetim kurulu üyesi olarak seçilirken genel müdür olarak da görevi devralacak.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Borsa İstanbul'un önceki genel müdürü Hakan Atilla aybaşında görevini bırakmıştı. 

Katarlı ortak da yönetime girdi

Borsanın yönetim kurulu üyeliklerinde de değişiklik yaşandı. Eski Varlık Fonu Zafer Sönmez’in yerine Arda Ermut gelirken, yeni ortak Katar Yatırım Otoritesi’nden de bir isim yönetim kurulunda yer aldı.

Katarlı ortağın yönetim kurulu üyesi Ahmed Ali Al Hammadi oldu.

Genel Müdür Korkmaz Ergun da yönetim kurulunda yer alırken Işınsu Kestelli de diğer bir üye olarak seçildi.

Korkmaz Enes Ergun kimdir?

Korkmaz Enes  Ergun 24 yıllık borsa kariyerinde birçok şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetmesiyle öne çıkıyor.

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde 1997 yılında tamamlayan Ergun, aynı yıl Borsa İstanbul’da çalışma hayatına başladı. Yüksek lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında tamamladı. 24 yıllık Borsa ve Sermaye Piyasaları tecrübesine sahip olan Ergun, çok sayıda şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetti. Ergun, halen Kotasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

 

Reuters, Dünya

DAHA FAZLA HABER OKU