Saadet Partisi’nden AK Parti’ye: 94 ruhu diyerek vizyon ortaya koyması tükenmişliğin ifadesi

Saadet Partisi Sözcüsü Aydın, “AK Parti'nin kuruluşundan 7 yıl öncesini bir vizyon ve özlem olarak ortaya koyması tükenmişliğin bir ifadesi” dedi

Fotoğraf: Saadet Partisi Basın Birimi

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, yeni İstanbul il başkanı olan Osman Nuri Kabaktepe üzerinden AK Parti’ye eleştirilerde bulundu.

Aydın yazılı açıklamasında “Partimizde önceki dönemlerde görev almış bir ismin, 19 yıldır iktidarda bulunan bir partiyi bu kadar heyecanlandırıyor olmasını önemsiyoruz” diyerek, “Fakat 2001 yılında kurulan ve ısrarla önceki siyasi anlayışını bir kenara bıraktığını ve reddettiğini ifade eden AK Parti'nin, 20 yıl sonra bugün; ‘94 ruhu’ diyerek, kuruluşundan 7 yıl öncesini bir vizyon ve özlem olarak ortaya koyması; tükenmişliğin bir ifadesidir” dedi.

AK Parti’nin, iyi niyetle yapılan uyarılara rağmen yanlışlarını ifade eden herkesi hainlikle suçladığını ifade eden Aydın, “Girmiş oldukları yanlış yolda o kadar hızlı gitti ki; çeyrek asır öncesinin ruhunu arar hale geldi” ifadelerini kullandı.

Aydın şöyle devam etti:

Ak Parti, kuruluşundan 20 yıl sonra bir yere vardı; ama bu yer, kesinlikle yola çıkarken varacağız dedikleri yer değildir. Çok net ifade ediyoruz; yapmış oldukları bu hamleler, bu saatten sonra Ak Parti'nin eriyişini durduramaz. Ayrıca 2011 yılına kadar bizimle siyaset yapmış ve 10 yıl gibi uzun bir süredir de siyasetten uzak bir arkadaş, Ak Parti'ye umut olabiliyorsa; Saadet Partisi'nde böyle yüzlerce-binlerce arkadaşımız var, öyleyse buyursunlar, gelsinler bu çatı altında siyaset yapsınlar.

"O anlayış Saadet Partisi çatısı altında sürüyor"

"94 Ruhu’ dedikleri şey, o dönemde 25 yıllık siyasi tecrübenin Refah Partisi'nde ete-kemiğe bürünmesiyle ortaya çıkmıştır” bilgisini veren Aydın, “Ve bugün o tecrübe yarım asrı geride bırakmış ve de o anlayış Saadet Partisi çatısı altında sürdürülmektedir” dedi.

Aydın şunları kaydetti:

94 ruhu, üretimi esas almaktır, hakkı ve adaleti gözetmektir, yapılan her işte üç-beş kişinin değil; bu topraklar üzerinde yaşayan milyonlarca insanımızın  yararını gözetmektir, kendi rengini koruyarak, bu memleketin her bir ferdiyle uzlaşabilmek, konuşabilmek ve ülke-millet faydasına olacak her işte birlikte yol yürümektir, dış politikadan, tarıma, eğitimden ekonomiye her alanda milletin yüzünü güldürecek, dertlerine derman olacak hamleleri yapmaktır. 94'te Refah Partisi bunu yapmıştı, 2021'de de bu anlayışla siyaset yapan parti Saadet Partisi’dir. Kendilerine kaybettikleri şeyi, kaybettikleri yerde aramalarını tavsiye ediyoruz.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU