İletişim Başkanlığı yeni nesil doğrulama platformu kuruyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak" dedi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "sosyal medya yalanlarıyla mücadele için" yeni nesil doğrulama platformu hazırlandığını duyurdu / Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, “sosyal medya yalanlarıyla mücadele için” yeni nesil doğrulama platformu hazırladı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İletişim Başkanlığı, sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını "DOĞRU MU?" adlı yeni nesil doğrulama platformuyla ortaya koyacak. Platforma, İOS ve Android marketlerden ulaşılabilecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yaptığı açıklamada, uzun süredir çalışmalarını yürüttükleri "DOĞRU MU?" platformunun sosyal medyada yayılan haber ve bilgilerin gerçek olup olmadığını öğrenme ihtiyacını karşılamak amacıyla tasarlandığını belirtti.

Platformun test aşamasında olduğunu vurgulayan Altun, "Çok ama çok yakında yayına geçecek bu platform, hakikat mücadelemizin güçlü aygıtlarından biri olacak" ifadelerini kullandı. 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU