İYİ Parti İl Başkanı: Mahir Ünal'a saldırı girişiminde bulundu, korumalar engelledi

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Çabukel, AK Parti AKP Genel Başkan Yardımcısı Ünal'a sohbet ettiği bir çiftçinin yakınlarının saldırı girişiminde bulunduğunu iddia etti. İddiayı sosyal medya hesabından paylaşan Çabukel, saldırı girişimini de kınadı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın sohbet ettiği bir çiftçinin yakınları tarafından saldırıya uğradığı ileri sürüldü / Fotoğraf: AA

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel, kenti ziyaret eden AK Parti  Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal'a bir saldırı girişiminde bulunulduğunu iddia etti. Çabukel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ünal'ın, Ulucami'de cuma namazının ardından bir çiftçi ile sohbet ederken, elini çiftçinin omzuna koyduğunu, durumu yanlış anlayan çiftçinin yakınlarının Ünal’a saldırı girişiminde bulunduğunu ileri sürdü.

Girişimin korumalar tarafından engellediğini belirten Çabukel, Ünal'a yönelik saldırıyı kınadı.

Çabukel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’a yapılan saldırıyı kınıyoruz. İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı olarak, bugün Ulucami’de Cuma namazı sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’a yapılan saldırıyı kınıyoruz.

Cuma namazı sonrası Ulucami’de bir çiftçi ile muhabbet eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal muhabbet esnasında çiftçinin omzuna samimi bir şekilde dokunduğu ve daha sonrasında çiftçinin yakınının durumu yanlış anlaması üzerine Mahir Ünal’a saldırmaya çalıştığı esnada korumalar tarafından şahsın etkisiz hale getirdiğini öğrendik. Yapılan saldırının sebebinin ne olduğu, organize bir şekilde saldırı mı düzenlendiği, sebebi her ne olursa olsun şiddeti kınadığımızı bildiriyoruz. Mahir Ünal’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Emniyet müdürlüğü yalanladı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü, ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada saldırı girişimi iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, Kahramanmaraş'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü etkinlikleri kapsamında dün kentte bulunan Ünal'ın, beraberindeki partililerle cuma namazını kıldığı Ulu Cami'den ayrılırken aracına bindiği esnada emekli Z.T'nin "Sayın vekilim size bir maruzatımı arz etmek istiyorum." beyanında bulunduğu, aktarıldı. Ünal'ın aracından inerek vatandaşın sorununu dinlemeye başladığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Z.T. isimli şahıs, Sayın Mahir Ünal'a talebini ilettiği esnada kalabalığın arkasında bulunan ve Z.T'nin oğlu olan O.T. isimli şahıs 'TBMM'yi tanımıyorum. Devleti tanımıyorum.' şeklinde beyanlarda bulunması üzerine görevli koruma polisleri tarafından müdahale edilerek bölgeden uzaklaştırılmış, hakkında TCK 301. maddeden (Türk milletini, Türkiye Cumhu1riyeti Devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve devletin yargı organlarını alenen aşağılamak) adli işlem yapılmak üzere gözaltına alınmıştır.

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU