TikTok'taki nezarethaneli Boğaziçi tehdidi hakkında Valilik’ten açıklama

TikTok’taki bir videoda, “Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor” ifadeleri kullanılarak bir görüntü paylaşıldı. Valilik olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi

Fotoğraf: TikTok

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir polisin emniyette çektiği TikTok videosunda nezarethaneleri göstererek "Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor" paylaşımı yaptığı iddiasıyla ilgili İstanbul Valiliği bir açıklama yaptı.

Valilik, videoyu çeken kişinin polis olmadığını, bir dizi film platosunda çalıştığını bildirdi.

“İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğünce; bazı sosyal medya hesapları ve basın-yayın kuruluşlarında yer alan "Boğaziçi misafirhanemiz sizi bekliyor" ve “Polisten ‘Boğaziçi misafirhanemiz’ videosu” başlığıyla paylaşılan video görüntüleriyle ilgili olarak yapılan incelemelerde; bahse konu görüntüleri çeken ve sosyal medya hesabında paylaştığı tespit edilen (M.D.) isimli şüpheli şahıs, bugün Sultangazi ilçemizde yakalanmıştır” denilen açıklama şöyle devam etti:

Şüpheli şahsın Ümraniye ilçemizdeki bir dizi film platosunda, dezenfektan görevlisi ve figüran olarak çalıştığı tespit edilmiştir. Şahsın alınan ifadesinde; ‘Bu görüntüleri bir (1) ay kadar önce çektiği ifade edilerek, Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili olaylar nedeniyle sosyal medya ve basında yer alan, güvenlik güçlerine hakaret içerikli paylaşımlara tepki olarak hazırladığı ve sosyal medya hesabında paylaştığını’ beyan etmiştir.

Görüntülerin çekildiği yerde yapılan incelemede İstanbul Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli ve belirtilen isimli bir polis memurunun bulunmadığı da tespit edildi.

Öte yandan valilik konuyla ilgili olarak adli soruşturma başlatıldığını bildirdi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU