TDP Genel Başkanı Sarıgül: Genel başkan koltukları zaman tüketme yeri değil hizmet üretme yeridir

Parti mensuplarına hitap eden Sarıgül, "Genel başkan, partisini 2 genel seçim iktidara taşıyamıyorsa görevini bırakacak" dedi

Fotoğraf: AA

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Siirt'te partisinin il binası açılış programında konuştu.

TDP'nin Atatürk ilkelerine bağlı, Cumhuriyet'in değerlerini koruyan, alın teri ve emeğin yanında olan bir parti olduğunu söyleyen Sarıgül, "TDP uyumdur, huzurdur, ahenktir. Çünkü gücümüzü tarihimizden, geçmişimizden, atalarımızdan, dedelerimizden, edatlarımızdan, barış ve esenlikten alıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Gerçek bir demokraside çözülemeyecek hiçbir sorunun olmadığını aktaran Sarıgül, "Bugün Ankara'da 20 yıldır iktidar ve muhalefet konuşuyor. Onlar yeteri kadar konuştu. Ondan sonra değişim konuşur, siz konuşacaksınız" dedi.

Sarıgül şöyle devam etti:

Şunu içtenlikle bilmenizi istiyorum. Genel başkan, partisini 2 genel seçim iktidara taşıyamıyorsa görevini bırakacak kesinlikle çünkü genel başkan koltukları zaman tüketme değil hizmet üretme yeridir. Genel başkanı delegeler seçmeyecek. Genel başkanı, partiye kayıtlı bütün üyeler seçecek. Bir pazar günü bütün ilçelerde sandık kurulacak. Tek tek geleceğim, köylerinizi, beldelerinizi, mezralarınızı, ilçelerinizi, illerinizi dolaşacağım. Takdir eder de oy verirseniz haziranda genel başkanlığa adaylığımı koyacağım. Takdir sizin olacak.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU