Akşener'den Ümit Özdağ açıklaması: Yargı çok hızlı çalıştı, bu çok manidar

Akşener "Biz kendi iç meselelerimizle vatandaşımızın meselelerini örtmeyeceğiz. Su yolunu bulur" diye konuştu

Fotoğraf: AA

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul'da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretleri sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Akşener bir gazetecinin İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın, partiden ihracını iptal eden mahkeme kararına ilişkin sorusuna şu yanıtı verdi:

Anlaşılıyor ki partimizin sistemi içerisinde yargı çok hızlı çalıştı bu çok manidar. Yargı ile işi olan bütün vatandaşlar için de bu konuda örnek olur bu hızlı karar verme işlemi. Demek ki Yargı Sayın Bahçeli’nin ortaya koyduğu tavrı doğru bulmuş.

"5 yıldır bir davam var sürüyor"

Akşener kendisinin davasını da hatırlatarak, "Bu arada çok uzun süre dava açılmış ifadesi alınmamış başta ben olmak üzere arkadaşlarımız var. 5 yıldır bir davam var sürüyor. Darısı onun başına. İl Başkanımızın kendi kendine bir müracaatı var. Orada da demek ki Yargı hızlı çalışabiliyormuş o soruşturmanın da çok hızlı olabileceğine dair bir örnek bu. Çok ilginç geldi bize, umarım bütün yargılamalarda aynısı olur" diye konuştu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Sözde tartışmalarına dair bir soru soran olmadı"

Akşener, bir gazetecinin "Süreç tekrarlanır mı?" sorusuna ise "Onu bilemem" diye yanıt verdi.

Yaptığı esnaf ziyaretlerini hatırlatan Meral Akşener, "Burada aşı soruldu ama onun dışında siyasi partilerin iç bünyesindeki hiçbir konuda soru soran olmadı. FETÖ'cü, hain, darbeci, en son sözde tartışmalarına dair bir soru soran olmadı. Biz kendi iç meselelerimizle vatandaşımızın meselelerini örtmeyeceğiz. Su yolunu bulur" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alan ve İstanbul Milletvekili olan Özdağ, katıldığı bir televizyon programında partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında FETÖ' imasında bulunmuştu. Disiplin kuruluna sevk edilen Özdağ için ihraç kararı çıkmıştı.

Özdağ söz konusu kararı mahkemeye taşımıştı. Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi, 13 Ocak Çarşamba günü İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın İYİ Parti'den ihracıyla ilgili Disiplin Kurulu kararını iptal etti.

 

Independent Türkçe


 

DAHA FAZLA HABER OKU