Emin Çölaşan: Abdullah Gül bir konuşsa…

“Adamcağız nasıl konuşsun ki!.. Anlatması gereken her şeyin, her olayın ortağı idi o… Ağzını açtığı anda önce kendi başını yakar!”

Fotoğraf: AA

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bir dizi eleştiri getirdiği yazısında Abdullah Gül’e çağrı yaptı.

Çölaşan, bugünkü köşe yazısında Erdoğan’ın pazartesi günleri bakanlarla gerçekleştirdiği toplantının ardından yaptığı açıklamaları eleştirdi. Bu açıklamaların büyük kısmının muhalefete tepki olarak gerçekleştiğini belirten Çölaşan, geçmiş cumhurbaşkanlarıyla Erdoğan’ı kıyaslayarak şunu söyledi:

Hiçbiri bugünkünün yaptığı gibi her fırsatta kürsülere çıkıp nutuk atmadı, fırsatlardan yararlanıp parti propagandası yapmaya kalkışmadı…

Bugün yaşananların hiçbirisine geçmişte tanık olmadıklarını tekrar dile getiren Çölaşan, yazısının devamında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül için de şunları söyledi:

Abdullah Gül AKP'nin ilk cumhurbaşkanı idi. Düşünün ki o bile şu anda eski partisinden kopmuş durumda. Bazen düşünüyorum, kendi kendime söylenmeye başlıyorum!..

“Ahhh, Abdullah Gül bir konuşsa, bildiklerinin ve yaşadıklarının küçücük bir bölümünü olsun anlatsa, ya da birilerine fısıldasa, Recep Tayyip o makamda biraz zor oturur!”

Sonra biraz daha düşündükçe kendisine hak veriyorum…

“Adamcağız nasıl konuşsun ki!.. Anlatması gereken her şeyin, her olayın ortağı idi o… Ağzını açtığı anda önce kendi başını yakar!”

Abdullah Bey zaten ürkek adamdı. Ürkekliği şimdi de aynen devam ettiği için çareyi sütre gerisine çekilmekte buldu!

 

Sözcü, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU