AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na "sözde" tepkisi: Muhtıra siyaseti yapıyorlar

Ömer Çelik CHP lideri Kılıçdaroğlu için "Kendini yok hükmüne sokmuştur" derken, Kurtulmuş da "Kılıçdaroğlu'nun kullandığı nefret dili siyaseti kirletiyor" ifadesini kullandı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti meclisi öncesi yaptığı açıklamalara AK Parti'den tepki gecikmedi.

CHP lideri açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı "sözde cumhurbaşkanı" ifadesini kullanmaya devam edeceğini belirtmişti. Kılıçdaroğlu "Milleti açlığa, fukuralığa mahkum eden sensin, o yüzden ben sana sözde cumhurbaşkanı diyorum ve demeye de devam edeceğim" diye konuşmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'ta tepki geldi.

Her iki isim de tepkilerini Twitter'dan yaptıkları açıklamayla dile getirdi.

"Muhtıra siyaseti yapıyorlar"

Parti sözcüsü Ömer Çelik paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

Cumurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” diyen kişinin konumu ve sözü yok hükmündedir. Her kesimden yapılan sağduyulu uyarılara rağmen Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanımıza “ sözde Cumhurbaşkanı demeye devam ediyor. Kendini yok hükmüne sokmuştur.

Kılıçdaroğlu Cumhuriyetimizin değerlerine ve makamlarına saldırmaktadır. Kılıçdaroğlu’nun sözleri Cumhuriyetimiz ve milletimiz nezdinde yok hükmündedir. Cumhuriyetimiz sadece ülkemizin düşmanları tarafından kullanılan zehirli bir dille Kılıçdaroğlu tarafından hedef alınmaktadır.

Cumhurbaşkanlığı için “sözde” ve “özde” tartışması malum 27 Nisan’da hükümetimize muhtıra vermeye kalkanlarca kullanılmıştı. Hükümetimizin Cumhuriyet tarihinde bir ilk olan cevabı ile muhtıra kağıt parçasına dönmüştü. Bunların yerini şimdi Kılıçdaroğlu’nun“MUHTIRA SİYASETİ” aldı.

Şimdi sivil siyasete saygı duyması gerekenler Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” diyerek “MUHTIRA SİYASETİ” yapıyorlar. Türkiye, siyasete verilen muhtıralardan kurtuldu ama bu millet düşmanı muhtıra siyasetinden kurtulamadı.

Cumhurbaşkanımıza “sözde Cumhurbaşkanı” demek, MİLLİ İRADE DÜŞMANI muhtıra siyasetidir, sivil darbe zihniyetidir.

 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kılıçdaroğlu için "sözde genel başkan" ifadesini kullandı

Numan Kurtulmuş da yaptığı bir dizi paylaşımda şunları kaydetti:

Cümle alemin nasıl CHP genel başkanı olduğunu bildiği Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı nefret dili siyaseti kirletiyor. Demokrasi ve milli irade hazımsızlığının dozunu her geçen gün artıran bu saygısız şahsı şiddetle kınıyoruz.

Sözde Genel Başkana tavsiyemiz, gittiği bu yanlış yoldan geri dönmesi, demokrasiye, millet iradesine ve Sayın Cumhurbaşkanımız'a karşı gereken saygıya azami riayet göstermesidir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin şan ve şerefini en yüksek mertebede koruyan Sayın Cumhurbaşkanımıza söz söyleyen bu şahsın Türkiye Cumhuriyeti'ni yabancılara şikayet ettiğini, onlardan aman dilediğini de çok iyi biliyoruz.

Türkiye siyasetinin her seçimde kaybedeni Kemal Kılıçdaroğlu yalan ve iftiralara sarılarak içine düştüğü derin çukurdan çıkabileceğini sanıyorsa çok yanılıyor.
Bu millet, bu zata sandıkta haddini bir kez daha bildirecektir.

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU