Halife Hafter, güçlerine talimat verdi: Türkiye savaşı seçti, o halde işgalciyi kovmaya hazır olun

Libya Ulusal Ordusu Lideri Halife Hafter, Türkiye'nin tezkere kararını uzatması üzerine güçlerine Türkiye'ye karşı savaşa hazır olmaları çağrısı yaptı

Hafter, “Türk ordusunun postalları toprağımızı kirlettiği sürece ne güvenlik ne de barış mümkün olacak” dedi / Fotoğraf: Reuters

Libya Ulusal Ordusu (LUO) Lideri  Halife Hafter, Libya’nın bağımsızlığının 69. yıldönümü nedeniyle Bingazi şehrinde düzenlenen törenlerde Türkiye’yi hedef alan açıklamalarda bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Arab News’te yer alan habere göre, bölgedeki barışın tesisi için görev yapan Türk askerlerinin varlığından rahatsız olan Hafter, “Türk ordusunun postalları toprağımızı kirlettiği sürece ne güvenlik ne de barış mümkün olacak” dedi.

Türkiye’nin Libya’ya asker göndermesine izin veren tezkerenin 2 Ocak 2021’den itibaren 18 ay uzatılmasına gönderme yapan Hafter, “Sömürgeleştiren düşmanın iki seçeneği var: Ya barışçıl bir şekilde ayrılmak ya da zorla kovulmak. Türkiye barışı reddetti ve savaşı seçti. O halde işgalciyi inanç, irade ve silahlarla kovmaya hazırlanın” ifadelerini kullandı.

 

Arab  News

DAHA FAZLA HABER OKU