23 yıldır kanundan kaçan gözden düşmüş politikacı, yol kenarında topallarken bulundu

Eski politikacı izinsiz tabanca sattığı için hüküm giydiğinde ortadan kaybolmuştu

William Jones eskiden New York'taki Cayuga ilçesinde bir politikacıydı. Yasadışı tabanca sattığı için hapis yatmaktan kaçmak üzere 1997'de kayıplara karıştı (Cayuga İlçe Şerifi Ofisi)

1997'de hapis cezasından kurtulmak için eyaletten kaçan New Yorklu bir politikacı, sahte bir kimlikle Ohio'da bir yol kenarında topallar halde bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Eskiden Cayuga ilçesi kasaba amiri olan William Jones, Ohio'ya bağlı Waverly'de kendisini bulan bir polis memuru tarafından bacağının tedavisi için hastaneye götürüldü. Jones kimliğini vermediğinde polis şüphelendi ve gerçek kimliğini keşfetti.

71 yaşındaki Jones, satış izninin yargıç tarafından askıya alınmasının ardından yasadışı yollardan 8 tabanca sattığı için 23 yıl önce hüküm giymişti. 20 bin dolar kefaletle hapisten çıktıktan sonra hükmü beklerken New York'tan kaçmıştı.

Bu Jones'un hapis cezasından ilk kaçışı değildi; 1996'da görevdeyken görevi kötüye kullanmaktan suçlu bulunmuş ve karar davasını beklerken kaçmıştı. Sonunda bir ay sonra yetkililere teslim olmuştu.

İlk mahkumiyetinden sonra Cayuga ilçesindeki bir yargıç Jones'un tabanca iznini askıya almıştı.

Yetkililere göre Jones silahlarını teslim etmek yerine yasadışı olarak satmaya karar verdi.

Tabancaları satarken yakalandıktan sonra, kısa süreli bir hapis cezası gerektirebilen bir suç olan yasadışı ateşli silah satmaktan tutuklandı.

Kefalet süresi boyunca Jones firardaydı ve bu defa ilk denemesinden daha başarılı oldu.

Bir polis onu yol kenarında keşfetmeden önce 20 yıldan uzun bir süre göze çarpmamayı başardı.

Jones şu anda Ohio'nun Butler ilçesinde bir hapishanede tutuluyor ve New York'a iade edilmeyi bekliyor.

Neden topalladığı ve firardayken ne yaptığı henüz bilinmiyor.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU