Meksika'da uyuşturucu karteli, hırsızlıkla suçladığı kişilerin ellerini kesti

Üçlünün sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Guanajuato, ülkede en yüksek cinayet oranına sahip eyalet (Twitter / @fernand17704066)

Meksika’da bir uyuşturucu karteli, hırsızlıkla suçladığı biri kadın üç kişinin ellerini kesti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Saldırıya uğrayan gruptaki kadının yaşı 22'yken erkeklerinki 23'le 25. Guanajuato eyaletinde cuma gerçekleşen olayda bölge halkı, üçlünün, yanlarında Meksika’nın en güçlü uyuşturucu kartellerinden Jalisco Nueva Generacion Karteli (Yeni Nesil Jalisco Karteli) tarafından imzalanmış bir notla araçtan atıldığını söyledi.

Söz konusu notta şu ifadeler yer aldı:

Bu benim başıma geldi çünkü ben iyi ve çalışkan insanlara saygı duymayan bir hırsızım. Kim çalmaya devam ederse bu onların da başına gelecek.

Daily Mail'in aktardığına göre, grupla birlikte, kesik ellerinin içinde olduğu bir çanta da bulundu.

Grup araçtan atılmadan önce gözleri kapatılmış, kaçmalarını önlemek için kollarıyla bacakları birbirine ve kanamadan ölmelerini durdurmak adına da bilekleri bir telle bağlanmıştı.

Bölgeye gelen sağlık ekibi, üçlüyü hastaneye kaldırırken kesik elleri de bir buz torbasına koydu ancak bunların dikilip dikilemeyeceği belirsizliğini koruyor. Zira yetkililer, gruptaki herkesin sağlık durumunun ciddi olduğunu ifade etti.

Bununla birlikte, söz konusu kartelin lideri Nemesio Oseguera Cervantes, bir diğer uyuşturucu karteli lideri “El Chapo”nun tutuklanmasından sonra Meksika’nın en çok aranan kişisi durumuna gelmiş, yakalanmasını sağlayacak bilgiler için tam 10 milyon dolarlık (yaklaşık 78 milyon TL) ödül teklif edilmişti.

 

Independent Türkçe, Daily Mail

Derleyen: Uğurcan Yıldız

DAHA FAZLA HABER OKU