Depremle ilgili provokatif paylaşım yapan kişi, "afet bilinci eğitimi alma" şartıyla serbest bırakıldı

N.K'nın kimliği ihbar üzerine tespit edilmişti

Fotoğraf: AA

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, İzmir'de meydana gelen depremin ardından sosyal medya hesabından provokatif paylaşım yaptığı ihbarı üzerine kimliği tespit edilen N.K. hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan soruşturma başlattı.

Gözaltına alınıp Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen N.K. ifadesinin alınmasının ardından "İl Afet Müdürlüğü bünyesinde deprem ve afet bilinci ile ilgili eğitim veya seminer alması" şeklinde adli kontrol hükümlerinin uygulanması talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliği, şüphelinin "deprem ve afet bilinci ile ilgili eğitim alma" şartını içeren adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Bir kişi tutuklanmıştı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde ikamet eden M.B, İzmir'deki depremle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı olumsuz paylaşım nedeniyle "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan tutuklanmıştı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, İzmir'deki depreme ilişkin sosyal medyadan kin ve nefret içerikli paylaşım yaptığı iddia edilen 6 şüphelinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

 

AA, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU