Matrix 4: Ajan Smith'in yeri nasıl doldurulacak?

Ajan Smith'in Matrix'in 4. filminde farklı bir oyuncuda vücut bulacağı düşünülüyor

Serinin yıldızı Keanu Reeves, Matrix 4'ün "ilham veren bir aşk hikayesi" olacağını söyledi (Warner Bros)

Matrix’in ikonik kötüsü Ajan Smith’in yerine, serinin 4. filminde dijital bir halefi geçebilir. Karakter, Hugo Weaving’in unutulmaz performansıyla akıllara kazınmıştı. 

Matrix evrenini denetlemesi için yaratılan Ajan Smith, daha sonra Neo’ya dönüşecek Thomas Anderson gibi kişileri durdurmak ve Morpheus, Trinity gibi isyancıları yakalamakla görevliydi. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Her ne kadar Ocak’ta Lana Wachowski ve Hugo Weaving’in görüştüğü aktarılsa da yönetmenin farklı bir fikri olduğu ve nihayetinde Weaving’in projede yer almayacağı anlaşılmıştı. Program çakışmaları nedeniyle Weaving projede yer almayacağı belirtilmişti. 

Screen Rant'in haberine göre tek başına yönetmen kardeşler ve Weaving’in görüşmesi dahi Ajan Smith’in yeni filmde yer alacağına işaret ediyor. 

Bununla birlikte Matrix 4’ün Daniel Bernhardt’ı Ajan Johnson olarak Smith’in yerine getirmesi de olası görünüyor. Neo’nun ilk filmde galip gelmesiyle Ajan Johnson, The Matrix Reloaded’da Smith’in dünyadaki yerini almıştı.

Mindhunter dizisinin yıldızı Jonathan Groff’un oyuncu kadrosuna dahil olmasına yönelik söylentiler de başarılı oyuncunun Ajan Smith olarak düşünüldüğüne işaret ediyor olabilir. Ayrıca Yahya Abdul-Mateen II’nin de Morpheus’un gençliğini canlandırabileceği öne sürülüyor. 

Groff daha önce hiç görülmemiş bir karakteri canlandırsa bile esasen Weaving için yazılan senaryoyu benimseyebilir. 

Serinin hayranları Makineler ve insanlar arasındaki savaşın bir sonraki aşamada nelere sahne olacağını merakla bekliyor. 

 

Independent Türkçe, Screen Rant

DAHA FAZLA HABER OKU