Babacan: Haziran 2023'e kadar sistemin dayanması çok zor

Ülke ekonomisi ile ilgili konuşan Babacan, güven ortamı olmadığı için yatırımcıların yatırım yapmaktan çekindiğini söyledi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Van'da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Van'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Babacan, turizm ve hayvancılık sektörlerinde önemli merkezlerden olan Van'ın henüz kullanılmamış sanayi potansiyelinin de bulunduğunu kaydetti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Güven ortamı olmadığı için yatırımcılar yatırım yapmaktan çekiniyor"

Babacan, Tükiye'de  güvene ve istikrara ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, işsizlik ve gelir dağılımındaki bozuklukların ciddi bir sorun sorun olduğunu ifade etti.

Babacan, şöyle devam etti:

Bunların düzelmesi ve refah seviyesinin artması için Van'a daha çok yatırımın gelmesi gerekiyor. Hem kamu hem de özel sektör yatırımlarının buraya yapılması lazım. Türkiye genelinde özel sektör yatırımı olmuyor maalesef. Güven ortamı olmadığı ve ekonomide belirsizlikler hat safhada olduğu için yatırımcılar yatırım yapmaktan çekiniyorlar. Yatırımcı yatırım yapmayınca iş sahası açılmıyor. Mevcut işsizler iş bulamıyor. Üstelik her sene iş gücüne katılan gençlerimiz de iş bulmakta güçlük çekiyor. Dolayısıyla işsizlik rakamları hızlıca artıyor. Bunun için yeni bir siyasi hareket başlattık. İnsanların güveneceği ve gerçekten ülkenin geleceğinin emanet edilebileceği bir alternatif oluşturmak için yola çıktık.

"Haziran 2023'e kadar sistemin dayanması çok zor"

Partisindeki çalışmalar ile ilgili bilgi veren Babacan şunları kaydetti:

Teşkilatımız hızla gelişiyor. Her konuda yetkin arkadaşlarımız var. Politikalar olarak hazırız. Teşkilatlarımızla seçime girme yeterliliği kazandığımız anda önümüzdeki dönemde Türkiye'nin muhtemelen yapacağı bir erken seçime en kısa zamanda hazır olmak istiyoruz. Haziran 2023'e kadar sistemin dayanmasını açıkça zor görüyoruz. Problemeler büyük olsa da Türkiye'nin hızlı ayağa kalkma potansiyeli var.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU