İnsanı yakalayacak kadar büyük bir örümcek ağı keşfedildi

Dev örümcek ağı Missouri Doğa Koruma Departmanı'ndan Francis Skalicky tarafından Springfield yakınlarındaki bir patika dışında keşfedildi

Missouri ormanında bulunan dev örümcek ağı (Francis Skalicky / Missouri Doğa Koruma Departmanı)

2020'nin kabus gibi bir yıl olduğuna dair bir kanıt da örümceğimsilerin insanları "yakalayabilecek" kadar büyük ağlar ördüğü ABD'deki Missouri ormanlarının derinliklerinde bulundu.

Missouri Doğa Koruma Departmanı mensubu Francis Skalicky, tam da cadılar bayramı zamanında, Springfield yakınlarındaki bir patika dışında dev bir örümcek ağı keşfetti.

Ağ-örücü (Araneidae) örümceğin oluşturduğu ağın Facebook'ta paylaşılmasının ardından onu gören insanlar, çılgınca tepkiler verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Facebook'ta yorum yapan Jennifer Duffy Russell, "Bunlar, insanları, geceleri içlerinden geçtikleri takdirde kelimenin tam anlamıyla 'yakalayacak' türden haha" diye yazdı.

Jas T. Butler da "bununla karşılaşsa çıldıracağını" söyledi. Butler, "Yakınlarda elimin büyüklüğünde bir örümcek olduğunu bilmek *ürpertiyor*" diye ekledi.

Missouri Doğa Koruma Departmanı'na göre ağ örücü örümcekler büyük ve kıllı olsa da genellikle insanlara zarar vermiyor.

Benekli ağ örücü örümcekler veya ahır örümcekleri olarak da bilinen bu tür, çoğunlukla güveler ve çayır sinekleri gibi böceklerle ve aynı zamanda kendi ağlarıyla besleniyor.

Koruma departmanı, "Ağ-örücü örümceklerin birçoğu gececidir ve her gün yemek yiyip ağlarını yeniden inşa etme gibi kendilerine özgü alışkanlıklara sahiptir" diyor.

Ağlar akşam karanlığında inşa edilir ve gece boyunca av yakalamak için kullanılır. Şafak vakti örümcek, ağın iplikçiklerini (üzerinde çiy olarak toplanan nemle birlikte) tekrar sindirir ve bir sonraki ağı oluşturmak için besinleri geri dönüştürür.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU