Türkiye'de yaşayan Kıbrıslı doktor Ertan Tatlıcıoğlu Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti

Uzun yıllardır Türkiye’de hayatını sürdüren ve aslen Kıbrıslı olan Prof. Dr.Ertan Tatlıcıoğlu, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Fotoğraf: Twitter

Türkiye'de uzun yıllardır görev yapan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) asıllı Prof. Dr. Ertan Tatlıcıoğlu, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan Prof. Dr. Güner Sönmez, ''Maalesef bir Covid şehidimiz daha; Genel cerrahi uzmanı Prof. Dr. Ertan Tatlıcıoğlu'nu kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesi ve tıp camiasına başsağlığı diliyorum.'' İfadelerini kullandı.

Akıncı'dan taziye mesajı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da hayatını kaybeden Tatlıcıoğlu için taziye mesajı yayınladı.

Akıncı, mesajında, “Aynı toprakların insanı, değerli bilge bir profesör, deneyimi sayesinde yıllar önce hayatımızı kurtarmış yetenekli bir cerrah; ama en önemlisi güvenilir bir dostu, sevgili Ertan Tatlıcıoğlu’nu kaybettik” dedi.

KKTC Cumhurbaşkanı, şu ifadeleri kullandı:

"İki hafta kadar önce telefonda konuştuğumuzda hiç bir sağlık sorunu olmayan bu dostumuzu da ne yazık ki Ankara’da koronaya kurban verdik. Kendisine Allah’tan rahmet dilerken sevgili eşi ve oğlunun acısını paylaşıyorum. Tüm yakınlarının, sevenlerinin Leymosun’luların ve Kıbrıs Türk halkının başı sağolsun.”

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU