Ağaçla evlenen kadın, sevgilisiyle çocuklarını bırakıp evlilik yıldönümünü kutlamaya gitti

38 yaşındaki kadın, “Bence evlenmek, aldığım en iyi kararlardan biriydi” dedi

Geçen yıl Eylül’de bir ağaçla evlenen Britanyalı kadın, çocuklarını ve erkek arkadaşını evde bırakarak evlilik yıldönümünü kutlamaya gitti.

Yaşlı ağaçla evlendiğinde soyadını Elder (yaşlı) olarak değiştiren Kate Cunningham, birbirlerini çok sevdiklerini ve boşanma niyetleri olmadığını söyledi.

38 yaşındaki kadın, Sefton'daki Rimrose Valley Country Park'ta bulunan ağaçla evlenmenin, aldığı en iyi kararlardan biri olduğunu söyledi.

Yıldönümünü iki arkadaşıyla birlikte kutlayan ve bu esnada erkek arkadaşıyla iki çocuğunu evde bırakan Cunningham, 15 yaşındaki oğlunun “biraz utandığını” itiraf etti.

Eşini haftada yaklaşık 5 kez ziyaret ettiğini belirten eski yardımcı öğretmen, “Ağaçlar her zaman önceliktir. Bizi hayatta tutarlar” dedi.

Bu evlilik kendime daha fazla güvenmemi sağladı. Başkalarının ne dediği umrumda değil.

Ağaçla evlenmek, bana yeni bir amaç verdi. Soyadımı Elder olarak değiştirdim. Bu bile bana yeni bir his verdi. Evlilik yaşantısına da uygun. Değiştiğimi hissediyorum.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Aynı zamanda otizmli oğluna bakan Cunningham, ağaçla evlenirken çiçeklerle bezenmiş bir başlık takmış ve zeytin yeşili bir elbise giymişti. Yerel bir müzisyenin sahne aldığı evlilik törenine onlarca kişi katılmıştı.

Daily Mirror’ın aktardığına göre Cunningham, yasadışı ağaç kesimiyle ilgili farkındalık yaratmak için benzer törenler düzenleyen Meksika'daki kadın aktivistlerden ilham alıyor.

Genç kadın, bu evliliğin, İngiltere Karayollarının Valley Country Park’tan geçecek bir yol inşa etmesini engellemek için yapılan kampanyalara dikkat çekmesini umuyor.


Independent Türkçe, Daily Mirror

DAHA FAZLA HABER OKU