Game of Thrones'un Arya'sı: Kit, 5 sezon boyunca Gece Kralı'nı Jon'un öldüreceğini sanıyordu

Game of Thrones’un genç yıldızı, Kit Harington’ın dizinin sonunun başka türlü biteceğini zannettiğini söyledi

Maisie Williams kısa süre önce sevilen dizinin ardından başka rolleri canlandıramamaktan endişe duyduğunu söylemişti (HBO)

Tüm dünyada pek çok seyirciyi ekranlara kilitleyen Game of Thrones dizisinin sadık takipçileri son sezonda Maisie Williams’ın canlandırdığı Arya Stark karakterinin Gece Kralı’nı öldürerek herkesi şoke ettiğini çok canlı biçimde hatırlayacaktır.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Arya, Kışyarı Savaşı’nda Ak Gezenler’in artık Westeros açısından bir tehdit olmasını önlemiş ve Emilia Clarke’ın canlandırdığı Daenerys Targaryen’in Kral’ın Şehri’ni fethetmesinin önünü açmıştı. 

Pek çok kişi evrenin yaratıcısı George R. R. Martin’in Gece Kral’ını öldürme görevini Jon Snow’a vermesini bekliyordu, bu açıdan Arya’nın bir anda dikkatleri üzerine çekmesi fazlasıyla şaşırtıcıydı. 

Ancak görünen o ki, 8. sezonda hikaye örgüsünün akışı en çok Jon Snow karakterini canlandıran Kit Harington’ı şaşırtmış. 

 

 

The Hollywood Reporter’a konuşan Maisie Williams, olayların nasıl gelişeceğine dair Harington’la yaptıkları konuşmadan bahsetti. Metro'nun haberine göre Arya’nın Gece Kral’ını öldürdüğü sahneye dair sorulan soruya Williams şöyle cevap verdi: 

Evet Gece Kralı’nın Jon’un öldürmesini bekliyorlardı. (Kit Harington) de öyle olmasını bekliyordu ve hatta, ‘Bu yönde ilerleyecek. Üçüncü sezonda biri bana Gece Kral’ını öldüreceğimi söyledi’ dedi.

Williams daha sonra gülerek şunları ekledi:

Sonra senaryoyu okudu ve Gece Kralı’nın öldürecek kişi hep Arya’ydı.

Dizinin yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss’ın bu kararına dair ne düşündüğü sorulan Williams, “Bence bu açık olurdu. Dürüst olmak gerekirse o kişinin Arya olmasından memnunum. Bence son sezondaki en iyi hikaye akışına ben sahiptim” diye belirtti. 

 

Independent Türkçe, Metro

DAHA FAZLA HABER OKU