Bahçeli: Muharrem İnce CHP'yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarf edecektir

İnce'nin CHP'den ayrılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, "CHP içinde Atatürk'e dönüş hareketini başlatacaktır" ifadelerini kullandı

Fotoğraf: AA

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, basın mensuplarına gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP'den ayrılan Muharrem İnce ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, "Sayın Muharrem İnce 2018 yılından beri kendisine yöneltilen eleştiri ve suçlamalara maruz kaldı. Gördüğümüz kadarıyla haksızlıklara ve ayrımcılığa uğradı" ifadelerini kullandı.

İnce'nin parti kurup kurmayacağı hakkında bir fikri olmadığını ifade eden Bahçeli şunları kaydetti:

Bildiğim ve tespit ettiğim husus şudur. 4 Eylül'de, Sivas Kongresi'nin ruhuyla atacağı adımla CHP içinde Atatürk'e dönüş hareketini başlatacaktır. Değerlendirmem budur. Yani kaynağından ve kökünden kopan CHP'yi özüne döndürmek maksadıyla çaba sarf edecektir.

Anlaşılan odur ki, bin günde memleket parolasıyla Atatürk'ü ve kurucu değerleri hareketinin mihveri yapacağı anlaşılmaktadır. CHP'nin içişlerine bizim karışmamız elbette doğru olmayacaktır. Ama gördüğümüz gerçekler de bunlardır. CHP'de Atatürk'ün ahı tutmuş, geçmişe özlem yeşermiş ve yükselmiştir. Artık taşeron ve teslimiyetçi bir zihniyetin geldiğimiz bu aşamada işi oldukça zordur

"PKK tükenmiş, bitme aşamasına gelmiştir"

Türkiye'nin terörle mücadele süreci hakkında son gelişmeleri değerlendiren Bahçeli, "Müsterih bir vicdanla ifade etmeliyim ki, PKK tükenmiş, bitme aşamasına gelmiştir" dedi.

Bahçeli, PKK'nın dağılmanın eşiğinde olduğunu vurgulayarak, "Mücadeledeki kararlılık ve kahramanlık etnik bölücülüğün sonuç alamayacağını işaret ve ispat etmiştir. Terör örgütünün kalıntıları da kısa süre içinde yok edilecektir" dedi.

Irak hükümetinin PKK ile arasına kalın duvarlar inşa etmesinin ve Türkiye'nin güvenlik hassasiyetlerine saygı göstermesinin şartı olduğunu vurgulayan Bahçeli şöyle devam etti:

Irak'ın Kuzeyinde yuvalanan PKK'nın bulunduğu yerlerden sökülüp atılması iki ülke arasındaki iş birliği ve komşuluk hukukunun istikrarı bakımından zorunluluktur. Sözde lider kadrosu nokta operasyonlarla etkisizleştirilmektedir. Türk devletinin nefesi saldırı ve suikast emri veren canilerin ensesindedir. Bunlar teker teker imha edilmektedir.

Bölge insanının bölücü örgüte desteği de söz konusu değildir. PKK'nın önünde iki seçenek kalmıştır. Birincisi teröristler silahlarıyla birlikte Türk devletine teslim olmalıdır. İkincisi de Türk adaleti karşısında cinayetlerin ve hıyanetlerin hesabını sonuna kadar vermelidir. Milliyetçi Hareket Partisi son terörist teslim alınıp son silah kırılıp atılasıya kadar mücadelenin devamından yanadır ve devlete, hükümete tam destektir.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU