AK Parti'den ekonomi açıklaması: Türkiye yükselmeye devam ediyor

Parti sözcüsü Ömer Çelik, "Ekonomimizin gücünü garanti altına alan adımları atmaya devam edeceğiz" açıklamasında bulundu

Fotoğraf: AA

Türk Lirası tarihinde en yüksek değer kaybını yaşarken AK Parti’den açıklama geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'nin yükselen bir güç olmaya devam ettiği görüşünü dile getirdiği açıklamasında "Ekonomimizin gücünü garanti altına alan adımları atmaya devam edeceğiz" dedi.

Ömer Çelik, Twitter’dan yaptığı paylaşımda "Türkiye yükselmeye devam eden güçtür" ifadesini kullandı ve "Ekonomide, dış politikada, terörle mücadelede, iç politikada, sosyal politikalarda hedeflerimize yürümeye devam edeceğiz. 'Millet siyaseti'mize karşı 'lejyoner siyaseti” ile karşı çıkanların propagandalarının amacını görüyoruz" dedi.

Çelik, ekomomideki amaçlarının şöyle olduğunu söyledi:

Milletimizin talimatları ile konjonktüre dayanmayan, kalıcı ve sürekliliği olan politikalarla ekonomimizin, güvenliğimizin ve demokrasimizin gücünü garanti altına alan adımları atmaya devam edeceğiz. Milletimiz kendisi için çalışanların yanındadır.

Amacımız konjonktürel olmayan, gelecek nesiller için kalıcı olan yapıları oluşturmaya devam etmektir. Kalıcı ve sürekliliği olan kararlarla ekonomimizi milli çıkarlarımızı ve güvenliğimizi teminat altına almaya devam eden politikalar uygulamak siyasi hareketimizin varlık sebebidir.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Her türlü kriz senaryosunu boşa çıkaracağız"

"Hükümetin Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayetli yönetimi ile dimdik ayakta" olduğunu söyleyen Çelik, şöyle devam etti:

er türlü kriz senaryosunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız ve hedeflerimize yürüyeceğiz. Hükümetimiz Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimi ile dimdik ayaktadır. Her türlü kriz senaryosunu şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız ve hedeflerimize yürüyeceğiz.

"Çirkin propogandalar yok hükmünde"

Doların 7.31 TL'yi aşmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yönelik eleştirilere yanıt veren sözcü, şunları söyledi:

Sürekli kriz senaryolarının emrine girerek, Hükümetimizi ve bakanlarımızı hedef alan propagandaların amacını ve siyasi adresini biliyoruz. Bunları defalarca gördük. Bunların itibarı ve siyasi geleceği yoktur. Bizim için önemli olan milletimizin talimatlarıdır. Milletimizin her bir ferdinin sesine kulak vermek en yüksek siyasi hassasiyetimiz ve ilkemizdir. Her bir ferdiyle tüm milletimizin sesine kulak vererek, siyasi sözümüzü sadece milletimizin talimatı ile inşa ediyoruz. İşi gücü kriz senaryolarına dilencilik yapmak olan, siyasiler “bağımlılık bağımlısı” haline gelmiş bir siyasi dayatma peşindeler. Bunların, Cumhurbaşkanımızı ve bakanlarımızı hedef alan çirkin propogandaları yok hükmündedir.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU