Basın Çalıştayı’nda konuşan Altun: Demokrasi düşmanlığı yapmayın, demokrasimize hizmet edin

"Ne yazık ki bir kesimin ellerindeki medya gücünü bir silah olarak devlete ve millete doğrulttuklarını müşahede ediyoruz"

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanlığı  İletişim Başkanı Altun, Basın Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada ismini vermediği bir grup medya için “Demokrasi düşmanlığı yapmayın, demokrasimize hizmet edin” dedi.

Altun, çevrimiçi olarak düzenlenen çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada Türkiye’nin terörle mücadelesinin kimse tarafından görmezden gelinemeyeceğini ifade ederken “dediği gibi kuklalarla değil kuklacılarla mücadele etmeye devam edeceğiz. Mücadelemiz hakikatten başka bir şey değil. Sistematik bir saldırı ile mücadele ediyoruz” diye konuştu.

“Basının hakikatin yanında durduğunu biliyorum” ifadesini kullanan Altun, şu görüşlerini dile getirdi:

Basınımızda dışarıdan fonlanan, Türkiye'nin kalkınmasına, adaletsiz dünya sistemine karşı iddialı duruşuna ve sayın Cumhurbaşkanımızın millet tarafından desteklenmesine karşı manipülatif bilgi üreten bir kesim de vardır. Ne yazık ki bu kesimin ellerindeki medya gücünü bir silah olarak devlete ve millete doğrulttuklarını müşahede ediyoruz.

Ben bu medyaya çağrıda bulunmak istiyorum: Bırakın artık bu coğrafyada beşinci kol faaliyetleri sürdürmeyi ve gerçek anlamda dördüncü kuvvet olarak hareket edin. Demokrasi düşmanlığı yapmayın, demokrasimize hizmet edin.

Altun ayrıca "İletişim Başkanlığımızın basın sektörünün sorunlarını yüce Meclis’imizin, Yasama Organımızın gündemine taşımak noktasında elinden gelen bütün gayreti ortaya süreceğine şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU