Yeni Mad Max için daha genç bir oyuncu aranması Charlize Theron'un kalbini kırmış

George Miller rolü yirmili yaşlarında bir oyuncuya verecek

Mad Max: Fury Road, 2016'daki Akademi Ödülleri'nde 10 dalda Oscar adayı gösterilmiş ve 6 ödül birden almıştı (IMDb)

Charlize Theron, Mad Max'in gelecek spin off'unda (orijinal yapımdaki bir konuya ya da karaktere odaklanan yan ürün -ed.n.) Furiosa rolünün başka oyuncuya verilmesi kararını "kırıcı" diye niteledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Mayısta The New York Times, Theron'un Tom Hardy'nin yanında savaş lideri Furiosa'yı canlandırdığı 2015 yapımı Fury Road'a dair bir sözlü tarih çalışması yayımlamıştı.

Makalede yönetmen George Miller, Furiosa prequel'i (orijinal yapımdaki olayların geçmişini anlatan film ya da dizi -ed.n.) için yeni bir oyuncu kadrosu seçtiğini açıklamıştı. Yönetmen ayrıca, filmde karakterin daha genç bir versiyonu yer alacağı için rolü yirmili yaşlarında bir oyuncuya vermeyi kararlaştırdığını belirtmişti. 

The Hollywood Reporter'a konuşan 44 yaşındaki Theron, bu habere cevaben şunları söyledi:

Bu, hazmetmesi zor bir şey. Bakın, George'a tamamen saygı duyuyorum. Birlikte Fury Road'u çektikten sonra saygım daha da artmış bile olabilir. O bir usta ve onun için her şeyin en iyisini diliyorum. Evet, bu durum biraz kırıcı, orası kesin.

Theron, Furiosa'yı canlandırma ve karakterin yaratılmasına yardım etme fırsatı bulduğu için "çok minnettar" olduğunu söyledi ve şunları ekledi:

Eğer George yola böyle devam etmesi gerektiğine inanıyorsa ben de ona bu konuda güveniyorum.

Fakat oyuncu daha sonra rol dağılımının karaktere mutlaka sadık kalması gerekmediğine işaret ederek, prequel için doğru ismin kendisi olduğuna inandığını ima etti. 

Theron, "Hikaye anlatıcılığının pek çok düzlemde sınırları zorlamak anlamına geldiğini hissediyorum" dedi.

Mesela Chernobyl gibi diziler izliyoruz, bütünüyle Rus hikayesi ama bütün o tarihi Rus karakterleri Britanyalı oyuncuların canlandırdığını görüyorsunuz. Bunun canlandırıcı bir yanı var, hikayenin duygusal etkisi kaybolmuyor.

Genç Furiosa'yı kimin canlandıracağı henüz belirlenmedi ama Emma'nın yıldızı Anya Taylor-Joy'un rolü alacağına dair söylentiler var. 

Yakında The Old Guard'la izleyici karşısına çıkacak Theron, kısa süre önce, ismini birçok kişinin bunca zamandır yanlış söylediğini açıklamıştı. 

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU