Tahkim Kurulu, Ahmet Ağaoğlu ve Trabzonsporlu yöneticilerin "tedbir kaldırılsın" talebini reddetti

TFF Tahkim Kurulu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yöneticilerin itirazını reddetti

Trabzonspor'un deplasmanda Alanyaspor ile oynadığı maçın ardından her iki kulübün başkanları ve yöneticileri tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilmişti / Fotoğraf: AA

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Trabzonspor Kulübü Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve bordo-mavili yöneticilerin, idari tedbirin kaldırılması yönündeki talebini oy birliğiyle reddettiğini açıkladı. 

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Tic. AŞ'nin Başkanı Ahmet Ali Ağaoğlu, idarecileri Emin Kahraman, Yusuf Hayırlıoğlu ve Ertuğrul Doğan ile ilgili PFDK'nın 26.06.2020 tarihli idari tedbirin kaldırılması yönündeki talebin redddine dair kararına itirazı incelendi. Yapılan müzakere neticesinde; itirazın reddine oy birliği ile karar verilmiştir.

 

 

Ne olmuştu?

Süper Lig'in 28. haftasında Aytemiz Alanyaspor ile Trabzonspor arasında oynanan maçın ardından yaşanan olaylarla ilgili iki kulübün başkanı ile yöneticileri, TFF Hukuk Müşavirliği taradından tedbirli olarak PFDK'ya sevk edilmişti.

TFF'den yapılan açıklamada Ahmet Ağaoğlu'nun sportmenliğe aykırı hareketi, talimatlara aykırı hareketleri ve sportmenliğe aykırı açıklamaları, Hasan Çavuşoğlu'nun ise sportmenliğe aykırı hareketleri ve sportmenliğe aykırı açıklamaları gerekçeleriyle tedbirli olarak disipline gönderilmişti.

Ayrıca Trabzonspor'dan 3, Alanyaspor'dan ise 2 idareci tedbirli olarak kurula sevk edilmişti.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU