FIFA Başkanı Infantino: Sadece transfer sistemini değil tüm futbol ekosistemini sınırlayan finansal düzenlemeleri savunuyorum

FİFA' Başkanı Gianni Infantino, futboldaki küresel yönetimi daha ileri bir seviyeye taşımak için "daha katı" finansal düzenlemeler istediğini açıkladı

Gianni Infantino / Fotoğraf: Reuters

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Başkanı Gianni Infantino, futbol kulüpleri için daha net ve katı finansal düzenlemelerin getirilmesini savunduğunu belirtti.

FIFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, futbolun bütün paydaşlarının yararına olacak bir mali yardım planında son aşamaya geldiklerini kaydeden Infantino, şöyle konuştu:

Üye ülke federasyonlarıyla görüşmeler yaptık. Ben kişisel olarak sadece transfer sistemini değil tüm futbol ekosistemini sınırlayan, daha net ve katı finansal düzenlemeleri savunuyorum. Futboldaki küresel yönetimi daha ileri bir seviyeye taşımak için desteğe ihtiyacımız olacak.

 

 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Infantino, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ertelenen uluslararası maçların yeni tarihleri konusunda da ilerleme sağladıklarını ve çözüme yakın olduklarını aktardı.

Oyuncuların, görevlilerin ve herhangi bir futbol etkinliğine katılan herkesin refahını unutmadıklarını ve öncelikle halk sağlığını korumak zorunda olduklarını aktaran Infantino, şunları söyledi:

FIFA, ülkenizin hükümetleri ve sağlık yetkilileri ile birlikte verdiğiniz veya vereceğiniz karara güvenmektedir. Dünya Sağlık Örgütü risk değerlendirme aracının ve yönergelerimizin en iyi eylem yolunu belirlemenize yardımcı olabileceğini umuyoruz. Futbol bazı yerlerde devam ediyor ve birkaç ülkede yeniden başlamak üzere. Bu, bize ve dünya çapındaki tüm futbol taraftarlarına gelecek için umut veriyor. Bununla birlikte, özellikle yeniden başlatmanın herkes için güvenli bir şekilde yapılabileceğinden emin olmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyanlardan farklı kararları anlamalı ve saygı duymalıyız. Hoşgörü ve anlayış, özellikle bu günlerde önemlidir.

Seyircisiz maçlara ilişkin de değerlendirmede bulunan FIFA Başkanı, "Seyircisiz futbol aynı değil ancak taraftarları stadyumlara geri getirmek için doğru zamanı düşünürken sabırlı olmalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU