John Wick: Film, adını Keanu Reeves’in unutkanlığına borçluymuş

Filmin ismi daha önce ‘Scorn’muş

Yeni bir röportaj John Wick’in bu adı elde etmesinin asıl sebebinin Keanu Reeves’in filme aslen verilen ismi sürekli unutması olduğunu ortaya çıkardı.

İlk John Wick’in yanı sıra iki devam filmi John Wick: Chapter 2 ve John Wick Chapter 3 – Parabellum’u da yazan Derek Kolstad, Comicbook.com’a yaptığı açıklamada Reeves’in ilk filmin adını sürekli yanlış söylediğini söyledi. Filmin adı önceden “Scorn”muş.

Kolstad, “Filminin adının John Wick olmasının yegane sebebi Keanu’nun filmden sürekli John Wick diye bahsetmesiydi” dedi.

Pazarlamadakiler ‘Dostum, şimdiden 4-5 milyon dolar değerinde bedava reklam yapmış olduk. Artık filmin adı Scorn değil, John Wick’ dediler.

Kolstad, “Şimdi adının ‘Scorn’ olduğunu hayal bile edemiyorum” diye ekledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kolstad sektörün küresel koronavirüs salgını nedeniyle tecride gitmesine de değindi ve Reeves’in yanlışlıkla yaptığı isim değişikliğinin de bir örneği olduğu iyi marka çalışmasının öneminin altını çizdi.

Kolstad, “Sanıyorum yapımların nasıl görüneceği, filmlerin neye benzeyeceğini düşününce herkesin biraz huzuru kaçıyor” dedi.

Ama fikri mülkiyete baktığınızda, başarılı bir film serisine baktığınızda, bunu iyi yapmanın giderek daha da önemli hale geldiğini görüyorsunuz.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU