İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, Sağlık Bakanı Koca’yı hem tebrik etti hem eleştirdi

İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu, Sağlık Bakanı Koca’yı süreci şeffaf bir şekilde yönetmeye gayret ettiği için tebrik ederken, futbol ile ilgili kararı TFF’ye bıraktığı için eleştirdi. Ağıralioğlu, YKS tarihinin değiştirilmesine de tepki gösterdi

Fotoğraf: AA

İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili endişelerinin büyüklüğüne rağmen Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanları ve sağlık sisteminin kendilerini "Allah'a hamdolsun" diyebilecekleri bir noktaya getirdiğini söyledi. 

Partinin sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan toplantıda konuşan Ağıralioğlu, ikinci bir dalgaya sebep olabilecek gevşemelerin dikkatle yönetilmesi gerektiğine dikkati çekti. İYİ Parti Sözcüsü, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın performansını da değerlendiren Ağıralioğlu, şunları söyledi:

Sağlık Bakanlığı'nın başından itibaren şeffaf bir şekilde yönetmeye gayret ettiği, Bilim Kurulu'nu önceleyerek, bilenleri öne alarak, bilenlerin daha fazla dinlenebileceği bir bilgilendirme sürecini yöneterek bu başarıda hatırı sayılır bir pozisyonu ve inisiyatifi olduğunu kabul etmek zorundayız. Bunlar için de başta Sağlık Bakanımız olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz." dedi. 

Devlet ciddiyetine bağdaşmaz

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın futbolda başlama terihini Futbol Federasyonu'na bırakmasını eleştiren Ağıralioğlu şu ifadeleri kullandı:

Mesuliyeti Futbol Federasyonuna bırakarak böyle bir imkan tanımayı devlet ciddiyetiyle bağdaşır bulmuyoruz. Yani 'Sorumluluk kendilerine aittir. Bu kararın sorumluluğunu kendileri üstlenmek zorundadır' cümlesi kendi evlatlarını bize emanet edip vefat eden doktorlarımızın mücadelesine de hatıralarına da hürmetsizliktir.

Meselenin geç çözülmesi hazırlıksızlığın belirtisi

Maske satışlarını da değerlendiren Ağıralioğlu, standart maskelerin makul bir fiyattan satılması önerisini daha önce dile getirdiklerini ancak hükümetin bu teklife kulak kapattığını iddia etti. Ağıralioğlu, bugün gelinen noktayı makul bulduklarını ancak meselenin bu kadar geç çözülmesinin ise hazırlıksızlıklığı gösterdiğini savundu. 

Ağıralioğlu, darbe tartışmalarıyla ilgili ise, "Darbe imalarına da müsaade etmeyiz ama darbe imalarını köpürtüp memleketin esas gündemini değiştirme heveslerine de razı olmayız" ifadelerini kullandı.

 Çocuklarımız pozisyonuzu kuvvetlendirme öznesi değildir

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihinin değiştirilmesine değinen Ağıralioğlu, "Çocuklarımız, bizim, siyasetin deneme tahtası değildir. Çocuklarımız sizin siyaseten kendi pozisyonuzu kuvvetlendirme, 'Buradan az hasarla çıkalım' gibi endişelerinizin öznesi değildir" dedi.  Ağıralioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

Maruz kalmış oldukları '1 ay tehir ediyoruz', sonra 'Erkene alıyoruz' cümleleriyle ümitlerini, motivasyonlarını bozduğunuz bu kadro, yarın memleket, millet yükü çekecektir. Siyaset kurumuna ümidi kalmamış gençler, yarın memleket yönetimindeki maharetsizlikten ve istihdam problemlerinden dolayı yurdu terk etmek zorunda kalırlarsa bunun da altında siyaset kurumu kalır.

 

AA 

DAHA FAZLA HABER OKU