BTP genel başkanlığına oy birliğiyle Hüseyin Baş seçildi

Bağımsız Türkiye Partisi Büyük Kongresi yapılıncaya kadar Hüseyin Baş, genel başkan olacak

Fotoğraf: Twitter

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Lütfullah Önder, Haydar Baş'ın vefatının ardından, oğlu Hüseyin Baş'ın genel başkanlık görevine seçildiğini bildirdi.

Önder, yaptığı yazılı açıklamada, BTP eski Genel Başkanı Baş'ın koronavirüs nedeniyle ölümünün ardından partinin yeni genel başkanını belirlemek amacıyla Merkez Yönetim Kurulu'nun (MYK) dün telekonferans yöntemiyle toplandığını bildirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Tüzük gereği büyük kongre yapılıncaya kadar görev yapmak üzere, genel başkanı belirleme görevinin partinin en yetkili organı olan ve 130 kişiden oluşan MYK'ya ait olduğunu aktaran Önder, şunları söyledi:

Yapılan görüşmeler, istişareler ve neticede yapılan oylama sonucunda toplantıya katılanların oy birliğiyle Prof. Dr. Haydar Baş'ın oğlu, MYK üyemiz ve Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Baş'ı genel başkan olarak belirledik. Bağımsız Türkiye Partisi Büyük Kongresi yapılıncaya kadar Hüseyin Baş, partimizin genel başkanıdır. Koronavirüs salgını sona erdiğinde büyük kongremizi toplayacağız. Hukukçu kimliği, genç ve dinamik kişiliği, partimizin program ve projelerine vukufiyeti ve hitabeti ile önemli işler başaracağı inancıyla yeni Genel Başkanımız Hüseyin Baş'a başarılar dileriz.

Haydar Baş koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki bir özel hastanede yeni tip koronavirüs şüphesiyle tedavi altında tutulurken, durumunun ağırlaşması üzerine Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmiş ve 14 Nisan'da yapılan tüm müdahalelere arağmen yaşamını kaybetmişti.

 

Independent Türkçe

 

DAHA FAZLA HABER OKU