Rüştü Reçber'den hastalık sonrası ilk açıklama: Koronavirüsün şakası yok

Eski milli kaleci Rüştü Reçber, koronavirüs tedavisinin ardından yaptığı açıklamada, "Kovid-19, genç-yaşlı falan dinlemiyor. Onun için tedbir şart. Evde kalın. Sağlıcakla kalın" dedi

Rüştü Reçber / Fotoğraf: AA

Bir dönem Barcelona, Fenerbahçe ve Beşiktaş forması giyen eski milli kaleci Rüştü Reçber, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisinin ardından taburcu edilmiş ve evde karantina süreci başlamıştı.

Hastanedeki tedavi sürecinde kendisine gelen çok sayıdaki geçmiş olsun mesajına toplu şekilde yanıt veren milli kaleci, şu ifadeleri kullandı:

Şu anda evdeyim, çok iyiyim. Ama hala karantinadayım. Allah'a şükür kurtardık. Yoğun ve uzun bir tedavi süreci yaşadık. Halkımızdan bir ricam var. Lütfen, çok dikkatli olun. Bu işin şakası yok. Bu virüs, genç-yaşlı falan dinlemiyor. Onun için tedbir şart. Evde kalın. Sağlıcakla kalın. Herkese çok selamlar.

Türkiye Futbol Federasyonu UEFA Futbol Gelişim Koordinatörü olarak görev yapan Rüştü Reçber, 28 Mart'ta Kovid-19 testi pozitif çıkmış ve tedavisi yapılmak üzere hastaneye yatırılmıştı.

Eski milli kalecinin eşi Işıl Reçber, 2 gün önce Instagram hesabından yaptığı paylaşımla eşinin taburcu edildiğini duyurmuştu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ne güzel bir gün Allahım sana şükürler olsun..11 günlük zorlu süreçten sonra eşim taburcu oldu Sen duaları kabul edensin, sen bizleri gören,bilen koruyansın.. Çok sevinmem gerekse de herşeyi yarım yaşıyorum aslında.. Çünkü o kadar çok şifa bekleyen hasta var ki şu an hastanelerde.. Dostlar, onların babaları, anneleri ,sevdikleri , yakınları hepsine sen bu güzel günü yaşat Allahım..Evlerine, sevdiklerine kavuştur.. Yoğun bakımda hayatta kalma mücadelesi verenlere dualarım devam edecek.. Tesekkürlerime gelince ; bu zorlu süreçte yanımızda olan başta devlet büyüklerim,TFFyöneticilerim,başkanım Ali Şen,başkanım Ali Koç, sevgili büyüğüm Mehmet Ali Aydınlar, olmazsa olmaz çok değerli abilerim Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin, Mustafa Semiz, canım Özlem Cankurtaran, kardeşim Dilek Avşar her an her saniye yanımızda olduğunuzu bilmek çok önemliydi eksik olmayın, sağolun varolun.. Kıymetli dostlarımız, canım ailem,yakınlarımız,sevenlerimiz,sizler Allah herkesten razı olsun iyi ki varsınız hayatta herşey güzel gönlünüzün istediği gibi olsun. Kavacık Medistate hastenesinde başlayıp Maslak Acıbadem’de devam eden tedavimiz boyunca gece gündüz ellerinden geleni yapan bizi iyileştiren doktor, hemşire ve diğer sağlık personeline ne yazsam az.. Allahım sizleri korusun.. Tesekkürler Mücahit hoca, tesekkürler Serap hoca, tesekkürler Gülcihan hoca.. Tedavi şekline gelince; TC Saglık Bakanlığınca uygulanan bir tedavi protokolu var.Bu tüm hastanelerde kişinin hastalık seviyesine göre aynı.Farklı ilaç veya tedavi şekli yok .Vücudun gücü devreye giriyor orada.Virüs mü güçlü sizin vücudunuz mu ? Savaş başlıyor.Bu sebeple zararlı alışkanlıklarınızı bırakın bir an önce şu yaşananlar vesile olsun.Sağlığınızın ve hayatımızın kıymetini bilin.. SEVGİYLE KALIN ,SAĞOLUN...

Isil Recber (@isilrecber)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU