YÖK Başkanı Saraç: Üniversite öğrencilerine eş zamanlı farklı seçenekler sunuyoruz

Saraç, erişime açılan YÖK Dersleri Platformu’nun ilerleyen günlerde çeşitlendirileceğini söyledi

Fotoğraf: AA

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yeni tip (Kovid-19) koronavirüs salgını sürecinde üniversitelerde esnek davranarak eğitimlerin mümkün olduğunca telafi edilmesi yönünde eş zamanlı farklı seçenekler sunmaya gayret ettiklerini bildirdi.

Saraç, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

Değerli arkadaşlar, Bildiğiniz üzere Covid-19 salgını sonrasında YÖK olarak, üniversitelerimizin kapasiteleri ve yetkinlikleri ile orantılı olarak derslerin (uygulamalı eğitimlerin teorik kısımları dahil) uzaktan eğitimle yapılabilmesi, bu dönem uzaktan verilemeyen derslerin ise "yaz döneminde telafi eğitimi (yaz eğitimi)" ile mümkün olduğunca verilebilmesi yönünde üniversitelerimize bir hareket serbestisi imkanı tanıdık.

"Platformu zenginleştireceğiz"

Uzaktan eğitim sürecinizde istifade edebilmeniz için de farklı üniversitelerin dijital ders materyallerinden oluşan ders havuzu niteliğindeki "YÖK Dersleri Platformu"nu sizlerin açık erişimine sunduk. Önümüzdeki günlerde platformu daha da çeşitlendirip zenginleştireceğiz.

"Kayıt dondurma talep eden öğrencilere"

Bunun dışında bazı öğrencilerimizden gelen bu bahar döneminde azami süreye sayılmayacak şekilde kayıt dondurma imkânı verilmesi yönündeki talepleri de değerlendirerek bu hakkı da “talep eden öğrencilerimize” verdik. Bilmenizi isteriz ki, ülkemizdeki bu salgın sürecinde “esnek davranarak" eğitimlerinizin mümkün olduğunca telafi edilmesi yönünde "eş zamanlı farklı seçenekler" sunmaya gayret ediyoruz.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU