Galatasaray'dan koronavirüs açıklaması: Albayrak 18 Mart, Terim 23 Mart'tan beri tedavi görmektedir

Galatasaray Kulübü, bazı medya organlarında yer alan Terim ve Albayrak'ın tedavi süreçleriyle ilgili haberler üzerine bir açıklama yayınlayarak, haveri yapanlar ile ilgili yasal işlem başlatıldığını duyurdu

Fotoğraf: AA

Galatasaray Kulübü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisiyle hastanede tedavi gören kulüp ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ile teknik direktör Fatih Terim ile ilgili açıklama yaptı.

Kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Albayrak ve Terim'in sağlık durumu hakkında dün bazı medya organlarında asılsız haberlerin yayınlandığı belirtilerek, "Her süreçte olduğu gibi bu süreçte de sadece resmi mecralarımızdan yaptığımız açıklamalara itibar edilmesi hususunu bir kez daha önemle hatırlatmak isteriz" denildi.

 

 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Ülkemizin ulusça salgına karşı hep birlikte mücadele verdiği bu günlerde; toplumu ayrıştırıcı, birbirine düşürücü, asılsız ve iftira nitelikli haber yapanlarla ilgili gerekli yasal işlemler kulübümüz tarafından başlatılmıştır.İkinci Başkanımız Sayın Abdurrahim Albayrak'ın 18 Mart Çarşamba (13. gün), Başkan Yardımcımız Sayın Yusuf Günay'ın 24 Mart Salı (7. gün) ve Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim'in 23 Mart Pazartesi'den (8. Gün) bu yana tedavileri hastanede devam etmektedir.

 

 

Sarı-kırmızılı kulübün açıklamalarının ardından Tunç Üner, Twitter hesabından Fatih Terim'le ilgili haberi bir duyum üzerine aldığını ve o an yaşadığı mutluluk neticesinde paylaşım yaptığını bildirerek, şunları söyledi:

Sevgili hocamızla ilgili mesajım bir duyum üzerine sevinçle beyan edilen sağlık haberi olup, doğruluğu zaten zamanla görülecektir. Hiçbir art niyetim yoktur, olamaz da. Sadece mutluluğumun ifadesi olan bu mesajımın baska yerlere çekilmesinden derin bir üzüntü duydum. Sağlıcakla. 

 

 

Ne olmuştu?

Galatasaray'ın Kovid-19 testleri pozitif çıkan teknik direktör Fatih Terim ile ikinci başkan Abdurrahim Albayrak'ın yan yanan çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan divan kurulu üyesi Tunç Üner, "Evet nerede kalmıştık? Test sonuclari negatif cok yakinda taburcular" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Üner'in açıklamalarının birçok haber sitesinde yer bulmasının ardından Fatih Terim'in kızı Buse Terim, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, şu ifadeleri kullanmıştı: 

Sonuçlar henüz çıkmadı, hala hastanede tedavisine devam ediliyor. Güzel haberler gelince yine paylaşmak ümidiyle...

 

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU