Salgın nedeniyle video-ayin yapan İtalyan rahip, filtreleri kapatmayı unutunca sosyal medyada viral oldu

İtalyan rahibin görüntüleri sosyal medya kullanıcılarını neşelendirdi

Koronavirüs salgınının ciddi düzeyde etkilediği birçok ülkede virüsün yayılmasını önlemek için tecrit uygulanırken, pek çok kişi de mesleğini evinden veya iletişim teknolojilerinin sunduğu kolaylıklarla gerçekleştirmeye çalışıyor. 

Mirror’un aktardığına göre, virüsün en ciddi biçimde etkilediği ülkelerin başında gelen İtalya’da belirsizliğin ve endişenin devam ettiği sırada, hastanelerde çalışan doktorlar dışında bazılarının da ülkeye bir düzeyde normallik getirmeye çalıştığı belirtildi. 

İşe gitmek veya alışveriş yapmak dışında evden çıkılmazken, okul veya kilise faaliyetleri internet üzerinden yayın yaparak gerçekleştirilmeye çalışılıyor. 

Yakın zamanda İtalyan bir rahibin, internet üzerinden ayin düzenlemeye çalışması, fakat o sırada video filtrelerini kapatmayı unutması nedeniyle papazın görüntüleri sosyal medyada viral oldu. 

 

twitter1.jpg
(Twitter/@KiwiEV)

 

Mirror’ın haberinde, canlı yayın sırasında filtreleri kapatmayı unutan papazın, yayını evinde izleyen kişileri gülümsetmiş olabileceği belirtildi. 

Videoda büyük bir haçın ve sunağın yayında duran, dini kıyafetleri içindeki rahibin dini görevini yerine getirdiği görülüyor. 

Rahip ayine başladığındaysa filtrelerin ekranda değiştiği görülebiliyor. Papaz videoya ilk olarak bir çeşit uzay kaskı içinde yansırken video boyunca ağırlık malzemelerinin ve çiçeklerin yer aldığı başka filtreler de görülüyor. Video güneş gözlüğü ve siyah şapka filtresiyle sonlanıyor. 

 

twitter2.jpg
(Twitter/@KiwiEV)

 

Gavin Shoebridge isimli Twitter kullanıcısı, videoyu fark ettikten sonra kendi sayfasında paylaştı. 

Shoebridge, videonun üzerine “Bugün İtalya’da bir rahip Kovid-19 nedeniyle canlı yayınla ayin yapmaya kadar verdi. Maalesef video filtrelerini etkinleştirdi” ifadelerini yazdı.

 

 

Video şu ana kadar 31 binden fazla beğeni alırken pek çok diğer kullanıcı da yorum yaptı. 

Kullanıcılardan biri, “Bunu çok sevdim. Kiliseye giden biri değilim ama teknik olarak zorlanmış olmalarına rağmen dini toplulukları için gösterdikleri çabayı takdir ediyorum” dedi. 

Bir diğer kullanıcıysa, “Kahkaha en iyi ilaçtır. Çok eğlenceli!!” ifadelerini kullandı. 

 

Independent Türkçe, Mirror

DAHA FAZLA HABER OKU