Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sevim, “Erbakan’ı sevmek bedel ister” dedi, herkesi partisine davet etti

Sevim, Erbakan'ın vefatının 9. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı

SP İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim 

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın 9. vefat yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

"Hocamızın bu vefat yıl dönümünde, her sene olduğu gibi, birçok övgü dolu mesaj okuduk" diyen Sevim, "Taraflı tarafsız herkesin, Erbakan Hocamıza övgülerine şahit olduk… Bu bizleri mutlu ediyor şüphesiz. Ancak Erbakan hocamızı övmek de, sevmek de bedel ister!” dedi. 

Sevim, mesajında şunları kaydetti: 

Necmettin Erbakan, bir futbolcu, bir şarkıcı, bir sanatçı değil ki onu sevmenin bir bedeli olmasın. O bir düşünce adamıydı!  O mücadele insanıydı! O ömrünü çileyle yoğurmuş bir liderdi. Kadim geçmişimizi, ana ilkelerimizi, inandığımız değerleri bizlere, yeniden ve yeniden öğretti. İşte bu yüzden, Erbakan Hocamızı sevmek, Erbakan Hocamızı övmek kuru kuruya olmaz, olamaz!

Erbakan Hocamızı sevmek için, bu milletin çocukları için gözyaşı dökmek, refahı herkese yaymak, kaynakları rantiyecilere değil aziz milletimize aktarmak lazım! Hocamızı sevmek için, Önce Ahlak ve Maneviyat demek lazım! Ayaklarını bu topraklara basmak lazım. Bana ne Amerika’dan diye haykırmak lazım! Öyle kuru kuruya övmekle olmaz! Erbakan Hocamızı sevmek için bedel ödemek lazım! Ben bu vesile ile Erbakan Hocamıza hak veren, yolum Erbakan’ın yoludur diyen herkesi, istisnasız herkesi, onun Genel Başkanı olarak vefat ettiği partisine, Saadet Partisi’ne davet ediyorum.


Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU