Zatürre tanısı konan Elton John sahneyi göz yaşlarıyla terk etti

Konsere devam etme kabiliyetini kaybeden şarkıcı, kitleye "çok özür diliyorum" dedi

16 Şubat pazar akşamı sahne alan Elton John, şarkı söyleyemez hale gelmesinin ardından sahneyi göz yaşları içinde terk etti.

Performansını yarıda kesmek zorun kalan John, Yeni Zelanda'nın Auckland kentindeki Mount Smart Stadyumu'ndaki konserde sahne almıştı.

Sanatçı kalabalığa "Özür dilerim, çok özür diliyorum" ve "Sesim mahvoldu" dedi.

Daha sonra seyircinin alkış tutmaya başladığı 72 yaşındaki sanatçı ağlamaya başladı ve ardından görevliler gelerek sahneden inmesine yardım etti.

Elton, konserin başında kendisine solunum yolunda gerçekleşen ve "atipik zatürre" ismiyle bilinen bir iltihap teşhisi konulduğunu duyurmuştu.

Yarım kalan konserin ardından sanatçı şöyle yazdı:
 

"Bu gece Auckland'taki konsere katılan herkese teşekkür etmek istiyorum. Bugünün erken saatlerinde atipik zatürre tanısı kondu yine de size mümkün olabilecek en iyi gösteriyi sunmaya kararlıydım. (...)

Kalbimden gelerek çaldım ve söyledim, ta ki sesim artık şarkı söyleyemez hale gelinceye kadar. Hayal kırıklığına uğradım, derinden üzüldüm ve özür dilerim. Elimden gelen her şeyi yaptım. Olağanüstü desteğiniz ve bu geceki performansım sırasında bana gösterdiğiniz sevgi için size çok teşekkür ederim. Son derece minnettarım. Sevgiler, Elton xx."


Auckland'taki konser, sanatçının emekli olmadan önceki son turnesi "300-date Farewell Yellow Brick Road"un bir ayağıydı.

Elton John: Uncensored adlı yeni bir belgeselde şarkıcı, prostat kanseri nedeniyle gerçekleştiren ameliyat sonrasında ciddi bir enfeksiyon kaptığını, "mortu çekmeye 24 saat" kadar yakın hissettiğini açıklamıştı ve "nasıl yürüneceğini yeniden öğrenmek zorunda kalacak kadar" kadar hasta olduğunu söylemişti.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news

Independent Türkçe için çeviren: Umut Can Yıldız

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU