Akşener’den Kızılay Başkanı yorumu: Utanıp istifa etmesi gerekir ama bunu yapacak gibi görünmüyor

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Kızılay Başkanı Kınık için ‘Utanıp istifa etmesi gerekirken bunu yapacak gibi görünmüyor. İktidar partisinin gereğini yapması lazım’ dedi. Akşener, İmamoğlu'nun Erzurum tatili için ‘Kararını seçmen verir" diye konuştu

Fotoğraf: AA

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener İzmir'de partisinin Balçova ve Buca ilçe başkanlıklarını ziyaret etti.

a.jpg
Fotoğraf: AA

 

Konak ilçesindeki Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde esnafı gezen Akşener, bir gazetecinin, İYİ Parti'nin Çin'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüs ile ilgili TBMM'de araştırma komisyonu kurulması önergesinin reddedildiğinin hatırlatması üzerine Akşener, şöyle konuştu:

Koronavirüsü Türkiye'ye girdi mi girmedi mi onu da bilmiyorum. Dolayısıyla samimi bir biçimde komite kurulmasını ve bu konuda hangi önlemlerin alınıp, vatandaşı nasıl bilgilendirilmesi gerektiğini yönelik siyasetle alakası olmayan, vatandaşın emniyeti açısından verilmiş bir önerge reddedildi. Ama virüs konusunda çok hassaslar, FETÖ virüsüne de aynısını yaptılar.
 

1.jpg
Fotoğraf: AA

 

Bu arkadaş istifa edecek gibi görünmüyor

Başkent Gaz’ın Ensar Vakfına yaptığı 8 milyon dolarlık bağışa Kızılay’ın aracılık etmesi hakkında ise şunları söyledi:

Bu ortaya çıkanlar, konuşulan konular korkunç. Genel müdürün sosyal medyada televizyon programındaki konuşmasını gördüm. Ciddiyetten uzak, bizlerden oraya bağış yapmış vatandaştan bahsediyor. Bizlerde onlardan birisiyiz. Alay eder gibi halinden son derece memnun bir tavrı var. Bu arkadaş istifa edecek gibi görünmüyor. Utanıp istifa etmesi gerekirken bunu yapacak gibi görünmüyor. Ama iktidar partisinin bunun üzerine gereğini yapması lazım. 'Çekil kenara' denmesi lazım.

2.jpg
2.jpg, by dora.menguc

 

O oraya gitti, bu buraya gitti, bizim konumuz değil’

Bir gazetecinin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum tatilini hatırlatmasına Akşener, "Ben insanların günlük hayatında ne yaptığıyla ilgilenmiyorum. Çünkü o tür konuların kararını seçmen verir. O oraya gitti, bu buraya gitti bizim konumuz değil." karşılığını verdi.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU