Nevra Serezli 11 yıl aradan sonra Ağaçlar Ayakta Ölür’le tiyatroya dönüyor

Oyun 24 Ocak'ta sahnelenecek

(Tiyatrokare)

İspanyol yazar, şair Alejandro Casona’nın dünya klasikleri arasında yer alan duygusal komedisi "Ağaçlar Ayakta Ölür", Tiyatrokare yapımı ve Nedim Saban yönetmenliğinde sahneleniyor.

Oynadığı oyunlarla nice ödül kazanan Nevra Serezli, Nuri Gökaşan, Burcu Kazbek, Arif Güney, Oral Özer, Meltem Özleven ve Mahir Akgündoğdu’nun başrollerini paylaştığı oyun, 24 Ocak Cuma günü saat 20.30’da Trump Sahne’de tiyatroseverlerle buluşuyor.

nevra serezli - tiyatrokare.jpg
(Tiyatrokare)

 

Cihan Aşar’ın sahne tasarımını yaptığı oyun, iyilik ve sevgi kavramını ele alıyor. 11 yıl aradan sonra ‘Ağaçlar Ayakta Ölür’ ile tiyatroya dönen Nevra Serezli, oyunda yüreği torun özlemiyle dolu büyükanne rolünü üstleniyor. Ağaçlar Ayakta Ölür'de diğer başrolü usta sanatçı Nuri Gökaşan oynuyor. Nuri Gökaşan, bir davranışı nedeniyle vicdan azabı yaşayan ve hatasını düzeltmek için yaratıcı bir adım atan bir büyükbabayı oynuyor.

Oyunda torun rolünü genç oyuncu Arif Güney, gelin rolünüyse Burcu Kazbek canlandırıyor. Genç oyuncu Oral Özer ise sürprizli ve gizemli bir karaktere hayat veriyor.

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU