Quentin Tarantino: Bir Zamanlar... Hollywood'da muhtemelen son filmim olacak

Tarantino 2017’den bu yana Star Trek'i çekmeyi planlıyordu

Quentin Tarantino 2017’den bu yana yönetmeyi planladığı Star Trek filminin gerçekleşmeyebileceğini söyledi.

Yönetmen, Bir Zamanlar... Hollywood’da’nın (Once Upon a Time in Hollywood) tanıtım süreci boyunca projeyi tekrar tekrar dillendirmesine rağmen, şimdi projeye daha mesafeli olduğunu belirtti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Consequence of Sound’a konuşan Tarantino, “Sanırım Star Trek’ten uzaklaşıyorum ama bunu henüz diğerleriyle netleştirmedim” dedi.

Tarantino ayrıca 10. ve söylentiye göre yönetmenlik kariyerini sonlandıracağı son filmini yapma konusunda da artık baskı altında hissetmediğini söyledi. Yönetmen şimdiye kadar hep toplamda 10 film yapmayı planladığını belirtiyordu. Bir Zamanlar... Hollywood’da yönetmenin 9. filmiydi. Tarantino şunları söyledi:

Tuhaf şekilde... Hollywood son filmim olacakmış gibi geliyor. O yüzden ‘işte bu’ türündeki bu son büyük açıklamayı yapmak için üzerimdeki baskıyı biraz azalttım. Demek istediğim, bu öyle bir baskıydı ki yazarken ‘Bunu şimdi mi yapmalıyım? Başka bir şey mi yapmalıyım? 10. bu mu?’ diye düşünüp durdum. Hayır, hayır, gezegenlerin dizilimini durdurma, kimsin sen, Galactus mu? Dünya yapmanı söylüyorsa yap.

Yönetmen sözlerini şöyle sürdürdü:

Tartışma değildi ama küçük bir fikirdi, ‘Max Ophüls’ün Lola Montes’le yaptığı gibi bitireceksem, burada bitirmeliyim ve eğer iyi değilse önceki işlerim de çöp olacak, tamam’ gibi. Bu film o film olmalı gibi düşündüm. Ama tuhaf şekilde, bu fikir beni rahatlattı. Demek istediğim, bir sonrakinin hikayesinin ne olacağını bilmiyorum. Hiçbir fikrim yok.

Tarantino 2017’de, Paramount Pictures ve yapımcı JJ Abrams'a 18+ bir Star Trek için göz kırpmıştı. Temmuzda Mark L. Smith’in, “Pulp Fiction’ın uzay versiyonu” diye nitelediği projenin senaryosunu yazdığını duyurmuştu.

Tarantino’nun Star Trek’i gerçekleşirse bu, yönetmenin bir seri olarak yaptığı ilk film olacak.

 

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir. 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films/news

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU