AK Parti’li Kurtulmuş’tan yeni partiler hakkında değerlendirme: ‘AK Parti’yi yüzde 50’nin altına çekelim’ diye kuruluyorlarsa o hesap başka

Kurtulmuş Meclis kulisinde Hürriyet yazarı Selvi’nin sorusunu yanıtladı

Fotoğraf: AA

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Meclis kulisinde AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’la sohbet etti; kurulacak yeni partileri sordu. 

Selvi, Kurtulmuş’un, “Önemli olan bizim ne yapacağımız. Biz siyasi olarak alanı doldurursak, onlar başarılı olamazlar. Yeni partilerin ne yapacağı değil, bizim partimizin ne yapacağı önemli. O nedenle onlar ne yapacak diye uğraşmıyoruz. Biz ne yapmalıyız diye çaba gösteriyoruz” dediğini aktardı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Önemli bir değerlendirmede bulundu” diyen Selvi, Kurtulmuş’un “Tabii onlar neye talip oraya bakmak lazım. Eğer ‘Biz yüzde üç-beş alalım, AK Parti’yi yüzde 50’nin altına çekelim’ diye kuruluyorlarsa o hesap başka” ifadesini kullandığını yazdı.

Selvi, Hürriyet’teki yazısının devamında şu ifadeleri paylaştı:

Ahmet Davutoğlu ya da Ali Babacan’ın o hesapla parti kurup kurmadıklarını bilmiyorum. Ama onları parti kurmaları yönünde teşvik edenlerin hesabı o. Her iki parti de AK Parti’den ne koparırsa koparsın, yeter ki 2023’te Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi önlensin.

 

Independent Türkçe, Hürriyet 

DAHA FAZLA HABER OKU