ABD’nin Florida eyaletinde askeri üsse silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Pensacola kentinde donanmaya ait üste yaşanan saldırının ardından üssün kapatıldığını ve güvenlik güçlerinin olaya müdahale ettiği belirtildi

Fotoğraf: ABD Donanması

ABD'de bir donanma üssünde düzenlenen silahlı saldırıda ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı, saldırgan ölü ele geçirildi.

Escambia Şerifliği Sözcüsü Amber Southard, kolluk kuvvetlerinin, Florida eyaletinde Donanma Hava İstasyonu Pensacola'da silahlı saldırı düzenleyen bir kişiyi öldürdüğünü açıkladı.

Escambia Şerifi David Morgan ise yaptığı açıklamada, saldırı sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiğini, 8 kişinin ise yaralanarak hastaneye kaldırıldığını vurguladı. 

Saldırganın da hayatını kaybettiğini teyit eden Morgan, şu anda bölgede herhangi bir güvenlik tehlikesi bulunmadığını kaydetti. 

 Trump bilgilendirildi

Öte yandan Beyaz Saray basın ofisinden yapılan açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın saldırıya ilişkin bilgilendirildiği kaydedildi.

Trump'ın saldırıya ilişkin gelişmeleri yakından takip ettiğinin altı çizildi. 

Denizcilik eğitimi verilen bir sınıfta meydana gelen saldırının nedeni ise henüz bilinmiyor. 

Florida’nın Alabama sınırının yakın olan Pensacola Üssü, ABD donanmasının en büyük eğitim üslerinden biri olarak biliniyor. 

Akrobasi gösteri filosu Mavi Melekler’e ev sahipliği yapan üste, yaklaşık 16 bin ABD askeri ve 7 bin 400 sivil personel çalışıyor.

 

Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU