Muharrem İnce Talat Atilla'ya 3, Rahmi Turan'a 5 kuruşluk dava açtı

Avukatı Mustafa Kemal Çiçek aracılığıyla davayı açan İnce, Turan ve Atilla'nın kendisine hakaret ettiğini belirterek, aşağıladığı ve kişilik haklarının toplum katında zedelendiği iddiasında bulundu

Fotoğraf: AA

Muharrem İnce, gazeteci Talat Atilla hakkında 3, Sözcü gazetesinin baş yazarı Rahmi Turan hakkında 5 kuruşluk tazminat davası açtı.

Avukatı Mustafa Kemal Çiçek aracılığıyla davayı açan İnce, Turan ve Atilla'nın kendisine hakaret ettiğini belirterek, aşağıladığı ve kişilik haklarının toplum katında zedelendiği iddiasında bulundu. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Avukat Mustafa Kemal Çiçek'in Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne açtığı davanın dilekçesinde, şu ifadeler yer aldı:

Müvekkilimin uğranılan zararı herhangi bir tazmin şeklinin tam manasıyla karşılayabilmesi düşünülemez. Ancak tarafların sıfatı, kişisel, toplumsal ve politik konumları, hukuka aykırı saldırının ve davalıların kasıtlarının ağırlığı/şiddeti, fiilin ulusal televizyon kanallarında ve ulusal gazetelerde yayınlanmış olması ve etkisini geniş kitleler üzerinde göstermiş olması, doğmuş olan zararın tahammül edilemez oluşu ve yarattığı olumsuz etkiler göz önüne alınarak müvekkilimin uğradığı manevi zararı bir nebze olsun tahfif edebilmek amacıyla mahkemenize başvurma zorunluluğu doğmuştur.

Atilla hakkında 3, Turan hakkında 5 kuruşluk manevi tazminat talebiyle açılan davada, manevi tazminatın davalılardan tahsili ve davalıların kınanması talep edildi.

Ne olmuştu?

Sözcü gazetesinin baş yazarı Rahmi Turan, 20 Kasım'daki yazısında bir CHP'linin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü ve Erdoğan'ın CHP'li isme "Ülkenin menfaati için senin CHP Genel Başkanı olman gerekiyor" dediğini yazmıştı. 

Turan ardından Külliye'ye Muharrem İnce'nin gittiğini, kaynağının ise Talat Atilla olduğunu belirtmişti. Muharrem İnce ise iddiayı kesin bir dille yalanlamıştı.

 

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU