AK Parti Balıkesir İl Başkanı istifa etti

Kütahya İl Başkanı'nın istifa etmesinden bir hafta sonra AK Parti'nin Balıkesir İl Başkanı Ahmet Sağlam, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın onayıyla istifa ettiğini açıkladı

Erdoğan'ın Ahmet Sağlam'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki karşılaması / Fotoğraf: AA

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ahmet Sağlam, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayıyla görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Partinin Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, geçtiğimiz hafta yaptığı duyuruyla istifa ettiğini açıklamıştı.

Partiye istifasını sunan Ahmet Sağlam, yaptığı açıklamada önümüzdeki dönemde aday olmayacağını belirterek, "13 Aralık 2018'de Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi'nin tensipleriyle göreve geldiğim günden bugüne milletimize olan inancımız ve dava ruhumuzla hareket ettik. Yeni dönemde aday olmayı düşünmüyorum. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülmesi ve bu makama ve davamıza uygun yeni başkan arkadaşımızın başkanlığında önümüzdeki delege ve kongre sürecinde yeni yapılanmanın sürdürülmesinin daha etik olduğu düşüncesiyle müsaade istedim. Genel Merkez ile yapmış olduğumuz istişareler sonucunda Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın da onayı ile 19/11/2019 tarihi itibariyle istifamı sunmuş bulunmaktayım" ifadelerini kullandı.

“Gerek CHP İl Başkanına, gerekse İyi Parti İl Başkanına teşekkür ederim”

Sağlam, sözlerine şöyle devam etti:

"AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklendiği misyonu gücümüz oranında ilimizde görev süremiz boyunca taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz. Görev sürem boyunca yanımda hissettiğim tüm teşkilatımıza, ana kademe, kadın kolları ve gençlik kollarımızın her bir bireyine ve milletimize teşekkürü bir borç biliyorum. Tüm teşkilatımıza ve milletimize hakkım varsa helal olsun. Sizler de hakkınızı helal edin. Çıktığım yolda gerek Cumhur İttifakı kurduğumuz MHP İl Başkanına, gerek CHP İl Başkanına, gerekse İyi Parti İl Başkanına ve ilçe başkanlarına da gösterdikleri samimiyet ve davranışlarından dolayı teşekkür ederim"

Bir haftada ikinci istifa

AK Parti Kütahla İl Başkanı Ali Çetinbaş, geçtiğimiz hafta yaptığı yazılı açıklamada, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’le yaptığı görüşme sonucu İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını duyurmuştu.
Çetinbaş, “Yapmış olduğum bu görevi ömrüm boyunca onurla taşıyacağımı ve Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istikametinden ayrılmayacağımı bilmenizi isterim. Hakkınızı helal ediniz. Baki selam ve muhabbetle” ifadelerini kullanmıştı.

5 isim daha istifa etmişti

Daha önce AK Parti Iğdır İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, AK Parti Siirt İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu, Amasya AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Amasya AK Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal ve AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in açıklamalarında sonra istifa etmişti.

 

Independent Türkçe, Ajanslar
 

DAHA FAZLA HABER OKU