Eva Longoria Trump'ın seçilmesiyle "depresyona" girmiş

Longoria, Time's Up (Zaman Doldu) hareketine dair konuştu ve anlamlı siyasi değişimi herkesin nasıl yaratabileceğini açıkladı

Longoria, 2012 seçimlerinde Obama’nın zaferinde belirleyici olan Hispanik oyları için çalışmalar yürüterek öne çıkmıştı (AFP)

Eva Longoria, ABD Başkanı Donald Trump'a ve Time's Up (Zaman Doldu) hareketine dair konuştu. Trump’ın 2016’daki ilk seçimi kazanmasının ardından "depresyona" girdiğini söyledi.
Umutsuz Ev Kadınları (Desperate Housewives) dizisinin yıldızı Trump'ın seçilmesinin ardından yaklaşık iki yıl siyasete ara verdiğini söyledi. Siyasete daha ciddi biçimde dönmeden önce "Kafasını kuma gömdüğünü" söyleyen oyuncu "Pes edemezsiniz" dedi.

ABD'nin şu anki siyasi motivasyonunu "Latin Amerikalılar için korkunç zamanlar çünkü ötekileştiriliyoruz" diye tanımlayan Longoria, sınırda ebeveynlerinden ayrılan çocuklara atıfta bulunarak dikkatini bu bölgeye vermek istediğini belirtti.
2020'de iki Hollywood filmi yöneten ilk Latin Amerikalı olma yolundaki oyuncu ve yönetmen, The Guardian'a konuştu. Farklı kesimlerden bireylerin yönetimde yer almasına yönelik siyasi hedefini anlatan yıldız, yönetimin "gerçeği, yani beyaz tenli olmayanları ve kadınları yansıtması" gerektiğini söyledi.

Longoria bu çabanın "ömürlük mücadelesi" olduğunu belirtti.

 

 

Kongre için aday olmayı düşünüp düşünmediği sorusunu yanıtlayan Longoria, sıradan yurttaşların siyasi değişim yaratmak için sahip olduğu güçten bahsederek, "İnsanlar değişim yaratmak için siyasetçi olmanız gerektiğini düşünüyor" dedi:

Bu bir mit. Herhangi biri olabilirsiniz. Endişeli bir anne olabilir ve kayda değer değişimler yaratabilirsiniz. "Politikacılar, kimsenin çıkarını gözetmeden düşüncelerini açıklamak ve gerçekleri konuşmak yerine, siyasetçi olmanın getirdiği bürokrasiyle kendi ellerini bağlıyor.

ABD'li eski film yönetmeni Harvey Weinstein'a yönelik suçlamalardan sonra Ocak 2018’de oluşanTime's Up hareketinin kurucu üyesi Longoria, hareketin en önemli başarısının iş yerindeki eşitsizliğe dair dünya çapında bir tartışma yaratmak olduğunu söyledi.

Karanlıkta kalan bu eşitsizliği göstermek ve Fransa'daki birinin 'Bir tek burada yaşandığını sanıyordum. Brezilya'da da mı oluyor?' demesini ve Brezilya'dan birinin 'ABD’de de oluyor mu?' diye sormasını sağlamak çok büyük bir başarı.

Longoria, McDonald's ve FBI davalarından bahsederek cinsel taciz ve ayrımcılıkla mücadeledeki ilerlemeyi onayladı. Ayrıca hikayelerini anlatan kadın ve mağdurların cesaretine övgüler yağdırdı.

Longoria ayrıca, film sektöründeki ilerleme açısından, kadınların hala "bilinçsiz bir ön yargıyla" karşılaştığını ve erkeklere öncelik verildiğini belirtti.

Bir yapımcı ve yönetmen olan Lonoria, farklı bir takım kurarak değişim başlatabileceğini umduğunu söyledi ve "Boş mevkiler için her zaman kadınları ve beyaz tenli olmayanları işe alarak başlarım, daha sonra hala boş yer kaldıysa başka yerlere bakarım" diye konuştu.

Yani bilinçsizce kadınları ve beyaz tenli olmayanları görmezden gelmek yerine bilinçli bir şekilde onları işe alıyorum.

 

*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Ata Türkoğlu

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU