Sakarya’da 143 asker yemekten zehirlendi

Independent Türkçe'ye bilgi veren CHP'li Ali Şeker, "Bir hastanede 100'ün üzerinde başvuru var." dedi

Fotoğraf: AA

Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki 7. Komando Tugağ Komutanlığı Taşkısığı kışlasında çok sayıda asker, yedikleri yemekten zehirlendi. Rahatsızlanan askerler hastaneye kaldırıldı.

Anadolu Ajansı'nın servis ettiği habere göre, zehirlenen asker sayısı 143.

Independent Türkçe'ye bilgi veren CHP'nin doktor milletvekili Ali Şeker, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne 100'ün üzerinde başvuru olduğunu söyledi. 

Şeker, "Başka hastanelerde başvuru var. Belki yüzlerce asker zehirlendi. Onu bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

Karın ağrısı ve bulantı şikayeti olan askerlerin Yenikent Devlet Hastanesi, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, ToyotaSa Acil Yardım Hastanesi ve ilçelerdeki hastanelere sevk edildiği öğrenildi.

Valilik: Durumu ağır olan askerimiz bulunmamaktadır

Sakarya Valiliği'nden yapılan açıklamada, kışlaya gerekli personel takviyesi yapılarak ilk müdahalenin yapıldığı aktarılan açıklamada, müşahedeyi gerektirenlerin uygun alanda takip altına alındığı, durumu iyi olanların tedavilerinin ardından birliklerine gönderildiği kaydedildi.

Başvuranlardan alınan kan ve gaita örnekleri ile yenilen yemeklerden alınan numunelerin laboratuvar tetkiklerinin devam ettiği aktarılan açıklamada, "Durumu ağır olan askerimiz bulunmamaktadır. Saat 22.30 itibarıyla toplam başvuru 143 olup bunlardan 63'ü ayakta tedavi edilerek taburcu edilmiştir, 73'ü müşahede altına alınmış, 7'sinin ise yatırılması uygun görülmüştür." ifadeleri kullanıldı

Hastaneye kaldırılan askerlerden çoğu tedavi edildikten sonra taburcu edilirken konu ile ilgili inceleme başlatıldı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU