Beatles, Come Together'ın hiç bilinmeyen stüdyo kaydını yayımladı

Grup ayrıca yapımcı Giles Martin'in yeni bir Come Together' miksini de paylaşıyor

Daha önce yayımlanmamış stüdyo kaydının yanında şarkının yeni miksi de piyasaya çıkıyor (Nicepik)

Beatles, klasikleşmiş albümleri Abbey Road'un açılış parçası Come Together'ın iki yeni versiyonunu paylaştı. Biri yayınlanmamış bir stüdyo kaydı, diğeri ise şarkının yeni bir miksi. Her iki versiyon da Abbey Road’un 27 Eylül'de yayınlanacak yeni baskısında yer alacak. Bu yeni baskı, albümün 50. yılını kutlamak için çıkarılıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

“Take 5” olarak adlandırılan kayıt, John Lennon'un şarkının vokalleri üzerine çalışmasına dair şaşırtıcı bir enstantane sunuyor. Rolling Stone'da yer alan habere göre, performans çiğ ve heyecan verici; Lennon’ın sesi “He holds you in his arms, you can feel his disease” dizesinde çatlıyor. Grup çalmayı kesiyor, Lennon da çığlık atmayı bırakıp ağır ağır konuşmaya başlıyor ve birden "He roller-coaster, he got early warnin' ... he's got teenage lyrics" dizelerini söylüyor.

Come Together'ın 2019 miksi de yapımcı Giles Martin (George Martin'in oğlu) ve mühendis Sam Okell'in albümüm tümüne yaptığı remiksin bir parçası. Bu yeni miks, stereo, 5,1 ses sistemlerine ve Dolby Atmos'a uygun olacak.

Abbey Road'un 50. yıldönümü baskısı, albümün remiks versiyonunun yanı sıra 23 stüdyo kaydı ve demoyla birlikte, Paul McCartney'nin sunuş yazısını yazdığı bir kitap da içeriyor.

 

Independent Türkçe için derleyen: Onur Bayrakçeken

DAHA FAZLA HABER OKU