İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz partisinden istifa etti

İzsiz “Kongre; yerel seçim süreci ve sonrasındaki yapılanmanın partiyi varoluş amacından kopardığını, sözümün, tavrımın ve ilkelerimin partiyle artık bağdaşmadığını üzüntüyle ifade etmek isterim” dedi

Fotoğraf: X

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz, partisinden istifa ettiğini açıkladı. İzsiz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Partinin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını savunan izsiz, “Genel seçim süreci, genel seçim sonrasında yapılan kongre; yerel seçim süreci ve sonrasındaki yapılanmanın partiyi varoluş amacından kopardığını, sözümün, tavrımın ve ilkelerimin partiyle artık bağdaşmadığını üzüntüyle ifade etmek isterim” dedi. İzsiz mesajında şunları söyledi:

 Siyasetçi, nesillerin hayatını müspet yönde etkileyip değiştirecek kılavuz olmalıdır. Merhum Cemil Meriç’in dediği gibi, kürenin kanunu hareket, insanın kanunu hürriyetti. Dünya dönüşüyle, siyaset ve insan duruşuyla anlamlı ve açıklayıcıdır. Bu itibarla; İYİ Parti’yle olan siyasi birlikteliğimi nihayete erdirdiğimi, istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine sunarım.

Milletvekili sayısı 35’e düştü

2023 Genel Seçimleri'nden sonra İYİ Parti Meclis'e 43 milletvekili taşımıştı. İzsiz partiden istifa eden 8. milletvekili oldu İzsiz'in istifasıyla partinin Meclis'teki sandalye sayısı 35'e düştü

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU