Ayşe Ateş’ten MHP’li Semih Yalçın’a: Dosyayı açıp okumadıysa mahkemeye gelsin, kimin adı var, kimin adı yok orada görür

Ayşe Ateş, bugün Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu ve Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır’ı ziyaretti etti

Fotoğraf: AA

Silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya geldi.

Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşme yaklaşık 1 saat sürdü. Ayşe Ateş daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın Sinan Ateş davası hakkında, ''Solcu basın tarafından MHP’yi töhmet altında bırakmak, partimize zarar vermek, aleyhimizde algı oluşturmak için kullanılmaktadır'' şeklindeki sözlerine tepki gösteren Ayşe Ateş, "Kuru laf kalabalığı diyorum. Dosyayı açıp okumadıysa mahkemeye gelsin, kimin adı var, kimin adı yok orada görür" dedi. 

Ayşe Ateş, ''MHP'ye davayı izleme çağrısı yapacak mısınız'' sorusu üzerine ise, ''Kesinlikle hayır. Onlar görecekler yani. Ben onları dinlemeyi, onları dikkate almayı çok uzun zaman önce bıraktım. Arkadaşlar takip ediyorlar, zaman zaman bilgi veriyorlar, gerekli durumlarda. Dikkate almıyorum kendilerini'' diye konuştu. 

Ayşe Ateş'i uğurlayan Saadet Partisi TBMM Grup Başkanvekili Bülent Kaya da Temel Karamollaoğlu’nun konunun bizzat takipçisi olacağını ifade ettiğini aktardı.

Ayşe Ateş, Milli Yol Partisi lideri Çayır’ı ziyaret etti

Ayşe Ateş, bugün Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır’ı da ziyaret etti. Ateş, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

Sayın genel başkanı ziyaret ederek 1 Temmuz’daki duruşmada bize destek olmasını rica ettim. Şimdiye kadar bize verdiği desteklerden dolayı kendisine teşekkürlerlerimi ilettim. Dünkü ziyaretimiz gerçekten çok olumlu ve güzel geçti. Ancak bizim için asıl mücadele şimdi başlıyor. Bundan sonra sesimizi daha da gür bir şekilde çıkaracağız. Yanımızda duranlara birlikte bu adalet yürüyüşünü gerçekleştireceğiz. İnşallah sonuca varacağız. Faillerin yakalanması için kendisinden irade koymasını istedim. Kendisi de ne yapılması gerekiyorsa en hızlı şekilde yapılacağının sözünü bana verdi. Cumhurbaşkanımız beni uzun uzun dinledi ve gereğinin yapılacağını söyledi. Bu günden sonra katiller, katilleri koruyanlar ne yapacaklarını düşünmeye başlasınlar. Onları çok zor günler bekliyor. Katiller ve azmettiriciler yakalanıp, cezalarını çektiğinde zafere ulaşacağız.

Ayşe Ateş, kızı Zeynep Banuçiçek’in Ateş’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, ''Tayyip dede, babamın katillerini yakalar mısınız'' diye sorduğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da ''Tamam kızım'' dediğini aktardı. 

Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır ise açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sinan Ateş'in Ankara'nın orta yerinde öldürülmesine hiç kimsenin seyirci kalmaması gerekir. İddianame ve tavrın değişmesi gerekir. İki üç insanın bir eylemiymiş gibi sunulması kabul edilemez. Kendisine ülkücü milliyetçi diyenler bu davada yerini almalıdır. Lafla olmaz. Kime yapılırsa yapılsın bütün faili meçhul cinayetler aydınlatılmalıdır. Milli Yol Partisi olarak başlatılan bu yürüyüşü destekliyoruz. 1 Temmuz’da da mahkemede olacağız. Ülkücülere de sesleniyorum, kardeşinize sahip çıkın.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU