Russell Crowe'dan Gladyatör 2 itirafı

"Hayır, hayır, hayır"

İlk filmden 24 yıl sonra gelen ve Paul Mescal, Pedro Pascal, Denzel Washington, Joseph Quinn'le Connie Nielsen'in rol aldığı Gladyatör 2, 22 Kasım'da gösterime girecek (Dreamworks)

Russell Crowe, Ridley Scott imzalı devam filmi Gladyatör 2 (Gladiator 2) hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Ünlü oyuncu, filmin çekilmesinden "biraz rahatsız" olduğunu itiraf etti.

Oscar ödüllü aktör, Kyle Meredith'e verdiği röportajda "Bir tane daha yapılıyor olmasından biraz rahatsızım" diye söze başlayarak ekledi: 

Çünkü tabii ki ben öldüm ve ne yapılacağı konusunda hiçbir söz hakkım yok. Ama duyduğum birkaç şey, 'Hayır, hayır, hayır, bu o karakterin ahlaki yolculuğuna uygun değil' dedirtti.

60 yaşındaki aktör, konuyla ilgili söz hakkı olmadığını yineleyerek şöyle devam etti:

Ama bir şey söyleyemem, benim haddime değil, ben yerin dibindeyim. Nasıl bir şey olduğunu göreceğiz.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

60 yaşındaki Crowe, 2000 yapımı Gladyatör'de Romalı general Maximus'u canlandırmıştı. Yine Scott tarafından yönetilen filmde sinemaseverler, ailesini öldüren ve kendisini köleliğe gönderen yozlaşmış imparatordan intikam almak için yola çıkan Maximus'un hikayesini izlemişti.

Avustralyalı aktör, "O filmi yaptığım yaşı ve ondan sonra gelen her şeyi, o filmin bana açtığı kapıları düşünüyorum" diyerek ekledi: 

Sadece tamamen dürüst oluyorum: Kesinlikle bir parça melankoli, bir parça kıskançlık var. Tendonlarımın olduğu zamanları hatırlıyorum.

Merakla beklenen yeni yapımda Paul Mescal, ilk filmde Joaquin Phoenix'in canlandırdığı Roma İmparatoru Commodus'un genç yeğeni olarak tasvir edilen yetişkin Lucius'ı oynuyor.

Mescal, geçen yıl Esquire'a verdiği röportajda, tarihi dramanın "kesinlikle yaptığı en büyük film" olduğunu söylemişti.

28 yaşındaki İrlandalı aktör, "Gerçekten heyecanlıyım ama filmin mirasından uzaklaşmak zor" diye de eklemişti.


Independent Türkçe, Hollywood Reporter, Esquire, Kyle Meredith with...

DAHA FAZLA HABER OKU